7. Koğuştaki Mucize

Puan Verin
Film Özeti

7. Koğuştaki Mucize, Bir baba zeka seviyesi 7 yaşında küçük kızı ile aynı hayatta tek varlığı da kızıdır. Ege’ nin bir kasabasında 1983 yılında küçük bir kızın öldürülmesi ile hayatları alt üst olmuş bir babanın adalet arayışı.

Film Türü

Dram

Film Yönetmeni

Mehmet Ada Öztekin

Film Oyuncuları

Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon, İlker Aksum, Mesut Akusta

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

11 Ekim 2019

IMDb Puanı

8.2

Film Konusu & Özet & Detaylar

Bir baba zeka seviyesi 7 yaşında küçük kızı ile aynı hayatta tek varlığı da kızıdır. Ege’ nin bir kasabasında 1983 yılında küçük bir kızın öldürülmesi ile hayatları alt üst olmuş bir babanın adalet arayışı. Çünkü ölen kız sıkıyönetim komutanı kızıdır ölümüyle ilgili sorumlu tutulan kişi Memo olmuştur. 7 yaşında dünyalar güzeli bir kızı ve babaannesi ile yaşayan zeka geriliği olan Memo’ nun kolay olmayan hayatı artık çok daha zordur. Suçsuz olduğunu herkese anlatmaya çalışsa da ne yazık ki Memo kimseyi kendisine inandıramamaktadır. Küçük kızı ve Memo’ nun tek istedikleri adaletin yerini bularak birbirlerine kavuşmaktır.

Zihinsel engelli bir baba ve kızının hikayesi konu edilmektedir. Kızı Ova’ ya adeda aşık olan zihinsel engelli bir baba Memo’ nun başından geçenlerin konu edildiği film daha şimdiden medya da büyük ilgi görmektedir. Talihsiz baba meme bir cinayet faali olarak yanlışlıkla gözaltına alınarak cezaevine gönderilir. 7. Koğuştaki Mucize Filmi, Hukuk fakültesinde okuyan kızı ise onu kurtarabilmek için amansız bir hukuk savaşına başlar. Hapishane de birbirinden tehlikeli 5 mahkum ile aynı koğuşta kalmaktadır. Bir mafya babasının hayatını kurtarması ile kendini ona borçlu hissetmeye başlayan mafya babası onu kurtarmaya karar verir. Memo’ nun hapishaneden kaçması için harika bir plan kurar.

Miracle in Cell No 7 adlı Güney Kore yapımı olan filmden aynı adla uyarlanarak 7. Koğuştaki Mucize filmi vizyona girmiştir. Birbirlerine tapan bir baba ve kızının hikayelerinin konu edildiği harika bir film. Haksız yere suçlanarak hapse düşen babanın hukuk savaşı ve kızına kavuşma hikayesi dramatik bir şekilde beyazperdeye aktarıldı. Filmin bir uyarlama olduğunu düşündüğümüz de orjinali ile araların da oldukça farklılıklar olduğu görülmektedir. Duygu yoğunluğu ve genel film konusu yanı sıra farklılıklar filmin beğenisini arttırmakta. Öncelikle filmin çekildiği dönem şartları filmin konusuna çarpıcı bir hava katmış diyebilirim. Özellikle 80 darbesi sonrası yaşanılanlara ve askeri sıkı yönetim dönemleri ile yaşanılan bir hukuk savaşı çok çarpıcı anlatılmış. Orijinal filmde olduğu gibi yerli versiyon da da Albay’ ın Memo’ olan yaklaşımı dikkatleri üzerine çekmektedir.

Fragman

7. Koğuştaki Mucize, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın