Acun Ilıcalı Serveti Ne Kadar? 2023

Puan Verin

Son dönemde yapımcılığını üstlendiği programlar ve 2022 yılında açtığı Exxen dijital platformu ve İngiltere’de satın aldığı futbol takımı Hull City ile adından oldukça söz ettiren Acun Ilıcalı Serveti ne kadar olduğu bir çok kişi tarafından internette oldukça aratılan konulardan birisi.

Forbes dergisi tarafından hazırlanan “Türkiye’nin En Zenginleri” listesinde 2021 yılı itibariyle servetinin 2,1 milyar dolar olduğu tahmin edilmektedir. Ancak bu rakamın doğruluğu kesin olarak doğrulanmamıştır ve sadece bir tahmindir. Acun Ilıcalı’nın serveti kesin olarak bilinmemektedir, çünkü bu bilgi halka açık olarak yayınlanmamaktadır. Ancak Acun Ilıcalı, Türkiye’nin en zengin iş insanlarından biridir ve medya sektöründe büyük bir başarı elde etmiştir.

Acun Ilıcalı (d. 29 Mayıs 1969), Türk televizyon yapımcısı, sunucu ve iş adamıdır. İstanbul’da doğan Ilıcalı, ilk öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra lise eğitimi için ABD’ye gitti. Burada önce dil eğitimi alıp, ardından California State University’de işletme eğitimi aldı.

Kariyerine radyoculukla başlayan Ilıcalı, daha sonra televizyon dünyasına adım attı. İlk olarak Show TV’de sunduğu programlarla tanındı ve daha sonra ATV, Star TV, Kanal D ve TV8 gibi kanallarda çalıştı. 2004 yılında kendi prodüksiyon şirketi olan Acun Medya’yı kurdu ve bu şirket aracılığıyla birçok programın yapımcılığını üstlendi.

Acun Ilıcalı, Türkiye’de ve yurt dışında birçok popüler yarışma programının yapımcısı ve sunucusu oldu. Survivor, O Ses Türkiye, Yetenek Sizsiniz Türkiye, Var mısın? Yok musun?, Kim Milyoner Olmak İster? gibi programlarla Türkiye’de büyük bir hayran kitlesi oluşturdu. Ayrıca, İtalya’da İşte Benim Stilim ve Yunanistan’da Survivor programlarının yapımcılığını üstlendi.

Ilıcalı, iş hayatı dışında sosyal sorumluluk projelerinde de aktif rol alır. 2006 yılında kurduğu Acun Ilıcalı Spor Kulübü, özellikle gençlere yönelik spor etkinlikleri düzenlemektedir. Ayrıca, birçok sivil toplum kuruluşuna da destek vermektedir.

Yorum yapın