Aile Hükümeti

Puan Verin
Film Özeti Nedir ?

Elaldı köyüne tayini çıkan genç öğretmen Salih’ in biryandan köye alışması diğer yandan köyün en güzel kızı Zeynep’ e olan aşkı konu ediliyor.

Film Türü Nedir ?

Komedi

Film Yönetmeni Kimdir ?

Burak Demirdelen

Film Oyuncuları Kimdir ?

Mehmet Yıldırım, Aslıhan Malbora, Alper Saldıran, Nail Kırmızıgül, Gülhan Tekin

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

9 Ekim 2020

IMDb Puanı

3.4

Film Konusu & Özet & Detaylar Nedir ?

Elaldı köyüne tayini çıkan genç öğretmen Salih’ in biryandan köye alışması diğer yandan köyün en güzel kızı Zeynep’ e olan aşkı konu ediliyor. Salih genç bir öğretmendir ve Elaldı isimli köye atanmıştır. Köye gelen Salih bir yandan yeni atandığı bu köydeki yaşama alışmaya çalışmakta diğer yanda ise köyün en güzel kızı olan Zeynep’e olan aşkı nedeniyle allak bullaktır. Köyde akraba evlilikleri oldukça yaygındır ve Salih, Zeynep’in de bu şekilde evlendirileceği korkusunu yaşamaktadır.

Salih sonunda harekete geçer ve bakanlığa köydeki akraba evliliklerinin yaygınlığını dile getiren bir dilekçe yazar. Bakanlık dilekçe sonrasında köydeki bu sorunu çözmek üzere bir proje hazırlar. Bu projeye göre resmi nikah kıyan ve akraba evliliği yapmayan aileler halen oturmakta oldukları evler ile tarlaların tapularına sahip olacaktır.
Salih proje kapsamında birbiri ile evlenmeleri uygun olan kişileri listelemeye başlar. Ancak sonuçlar hiç beklendiği gibi gitmeyecektir. İnsanlar sevdiklerinden farklı kişiler ile eşleşmeye başlarlar.

Fragman

Aile Hükümeti, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın