Aladdin

Puan Verin
Film Özeti

Aladdin, Agrabah kentinde yaşamını sürdüren Aladdin, kurulan pazarlardaki yiyecekleri aşırarak karnını doyuran bir gençtir.

Film Türü

Macera, Aile, Fantastik, 3 Boyutlu

Film Yönetmeni

Guy Ritchie

Film Oyuncuları

Will Smith, Mena Massoud, Naomi Scott, Billy Magnussen, Nasim Pedrad

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

24 Mayıs 2019

IMDb Puanı

6.9

Film Konusu & Özet & Detaylar

Aladdin, Agrabah kentinde yaşamını sürdüren Aladdin, kurulan pazarlardaki yiyecekleri aşırarak karnını doyuran bir gençtir. Gündüzleri bu tür hırsızlıklar yaparken akşamları ise şehrin farklı yerlerinde uyumaktadır. Aladdin her ne kadar ufak tefek hırsızlıklar yapsa da özünde iyi kalpli fakir bir gençtir. Günün birinde genç ve çok güzel bir kızla tanışır, bu kız babası tarafından zorla evlendirilmek istenmektedir. Bu zorla evlendirilmek istenen genç kız aslında ülkenin sultanının kızı Prenses Jasmine’den başkası değildir. Harikalar Mağarası’na girdiğinde burada bulduğu bir lamba onun tüm hayatını değiştirecektir çünkü bu lamba sihirli bir lambadır.

Lambanın içerisinde istediği üç dileği gerçekleştirmeye hazır eğlenceli ve keyfine düşkün bir cin bulunmaktadır. Aladdin sevdiği kız olan Jasmine’e kavuşmak için lambadaki cinin de yardımı ile maceradan maceraya sürüklenirken Sultan’ın danışmanlığını yapmakta olan Jafar’ın da hem sihirli lamba hem de prenses ile ilgili farklı planları vardır.

Fragman

Aladdin, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, eleştirisi, ekşi, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın