Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi

8.1/10 - (92 {Puan})
Film Özeti

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi, 18. Yüzyıl sonlarına doğru bir portre sanatcısı Marianne, genç bir kadının portresini yapmak üzere görevlendirilir.

Orjinal Adı

Portrait de la jeune fille en feu, Portrait Of A Lady On Fire

Film Türü

Dram, Tarihi, Romantik

Film Yönetmeni

Céline Sciamma

Film Oyuncuları

Noémie Merlant, Adèle Haenel, Luàna Bajrami, Valeria Golino

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

6 Aralık 2019

IMDb Puanı

8.1

Film Konusu & Özet & Detaylar

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi, 18. Yüzyıl sonlarına doğru bir portre sanatçısı Marianne, genç bir kadının portresini yapmak üzere görevlendirilir. Marianne, kendi iç dünyasına kapalı sessiz bir adada yaşayan genç ve yetenekli bir ressamdır. Kendisine gelen bir teklifi kabul ederek manastırdan ayrılmış genç bir kadının resmini yapmayı kabul eder. Genç kadının düğün portresini kaleme alacak yetenekli ressam çok farklı bir teklif almıştır. Portresini yapacağı kişinin haberi olmaması gerekmektedir.

Marianne, konunun detayları onu ilgilendirmediği için bu görevi kabul ederek sanatını icra etmeye başlayacaktır. Bu kurala uymak kaydı ile anlaşır. Bunu yapabilmek için gündüz saatlerinde Heloise’in haberi olmadan onu dikkatli bir şekilde takip edecek ve geceleri de çalışmasını sürdürmeye karar verir. Heloise bu evliliğe gönülsüzdür ve istemeye istemeye evleneceği zamanı beklemektedir. Bu süreçte Heloise’in ve Marianne, birbirleri ile daha sık vakit geçirdikçe aralarında beklenmedik bir yakınlaşma oluşmaya başlamıştır.

Fragman

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi, Portrait de la jeune fille en feu, Portrait Of A Lady On Fire, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, eleştirisi, ekşi, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın