Aras Bulut İynemli Boyu | Boy Kilo

Puan Verin
Aras Bulut İynemli Boyu | Kilosu

1.80 m – 70 kg

Aras Bulut İynemli Kaç Yaşında | Doğum Tarihi

25 Ağustos 1990

Aras Bulut İynemli Mesleği

Oyuncu

Aras Bulut İynemli Nereli

İstanbul

Aras Bulut İynemli Burcu

Başak

Aras Bulut İynemli (d. 25 Ağustos 1990), Türk oyuncu. İstanbul’da doğan İynemli, oyunculuk kariyerine 2008 yılında başladı ve kısa sürede popülerlik kazandı.

İynemli’nin oyunculuk kariyeri, ilk olarak “Öyle Bir Geçer Zaman ki” adlı televizyon dizisinde canlandırdığı Mete karakteri ile başladı. Daha sonra, “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Malkoçoğlu karakteriyle ün kazandı. İynemli, “Kurt Seyit ve Şura” dizisinde başrol oyuncusu olarak yer aldı ve “İçerde” dizisindeki performansı ile övgü topladı. 2019 yılında yayınlanan “Mucize Doktor” dizisindeki performansı ile de beğeni topladı.

İynemli ayrıca, birçok sinema filminde de yer aldı. İlk sinema deneyimini 2013 yılında “Mahmut ile Meryem” filmindeki Mahmut karakteriyle yaşadı. Daha sonra, “Kaybedenler Kulübü” (2011), “Kötü Çocuk” (2017) ve “Organize İşler: Sazan Sarmalı” (2019) gibi filmlerde rol aldı.

İynemli, oyunculuğuyla birçok ödül kazandı. 2015 yılında, “Kardeşim Benim” filmindeki performansıyla Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülünü kazandı. Ayrıca, “İçerde” dizisindeki performansıyla “Pantene Altın Kelebek Ödülleri”nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görüldü.

Aras Bulut İynemli, aynı zamanda hayvan hakları savunucusu ve çeşitli hayvan koruma kuruluşlarına destek vermektedir.

Yorum yapın