Asla Gözlerini Kaçırma

7.7/10 - (78 {Puan})
Film Özeti Nedir ?

Asla Gözlerini Kaçırma, Doğu Almanya’dan Batı Almanya’ya kaçan fakat Nazi rejimi altında geçen çocukluğunu ve komünizm gölgesindeki gençliğini bir türlü unutamayan Kurt Barnert adında bir sanatçının hikayesine ışık tutuyor.

Orjinal Adı

Werk ohne Autor, Never Look Away

Film Türü Nedir ?

Gerilim, Dram, Tarihi

Film Yönetmeni Kimdir ?

Florian Henckel von Donnersmarck

Film Oyuncuları Kimdir ?

Tom Schilling, Sebastian Koch, Paula Beer, Saskia Rosendahl, Oliver Masucci

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

8 Şubat 2019

IMDb Puanı

7.7

Film Konusu & Özet & Detaylar Nedir ?

Doğu Almanya’dan Batı Almanya’ya kaçan fakat Nazi rejimi altında geçen çocukluğunu ve komünizm gölgesindeki gençliğini bir türlü unutamayan Kurt Barnert adında bir sanatçının hikayesine ışık tutuyor. Almanya siyasi tarihinin en çalkantılı dönemlerinden birini arka plan olarak seçen film, Hitler’in iktidara gelişi ve II. Dünya Savaşı’ndan, Berlin Duvarı’nın inşa edildiği 60’lı yıllara kadar uzanıyor. Sayısız kereler işlenmiş bu dönemle ilgili büyük laflar etmek yerine odağına, Barnert karakteri aracılığıyla “gerçek” kavramını alıyor ve gerçeğin peşine düşen bir sanatın anlam kazanabileceği tezini ortaya atıyor.
Asla Gözlerini Kaçırma’da, yaratıcılığın gerçekle ilişkili olduğunda kendini gösterdiğine tanıklık ediyoruz.

Üniversitede tanışan Kurt ve Ellie, birbirlerine ilk görüşte aşık olurlar. Her ne kadar ilişkilerinde mutlu olsalar da, ikisinin birlikteliğini istemeyenler de vardır. Ellie’nin babası olan Profesör Seeband, kızının yapmış olduğu seçimden hiç memnun olmamıştır. Kızının Kurt ile olan ilişkisini bitirmesini isteyen Seeband, bunun için elinden geleni yapmaya hazırdır. Profesör, her ne kadar kızını Kurt’tan uzak tutmaya çalışıyor olsa da, aslında o ve Kurt arasında bilmedikleri bir bağlantı vardır. Yıllar önce profesörün işlediği korkunç bir suç, hayatının Kurt ile kesişmesine sebep olur. Kurt, geçmişi geride bırakıp sanatına odaklanmak istese de, Nazi rejimi ve komünizm gölgesinde geçen hayatının sunduğu travmalardan kurtulamaz.

Fragman

Asla Gözlerini Kaçırma, Werk ohne Autor, Never Look Away, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, eleştirisi, ekşi, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın