Aslan Hürkuş Kayıp Elmas

9.8/10 - (376 {Puan})

Film Türü

Animasyon

Film Yönetmeni

Hakan Bol, H. Sinan Güngor

Film Oyuncuları

Kayra Özdemir, Elif Gizem Aykul, Nusret Çetinel, Sinan Pekinton, Erdal Küçükkömürcü

Vizyon Tarihi

7 Ocak 2022

IMDb Puanı

6.2

Film Konusu

Aslan Hürkuş Kayıp Elmas, Aslan, uçak mühendisi olma hayaliyle yanıp tutuşan, dedesi de kahraman bir pilot olan tutkulu bir çocuktur.

Aslan’ın babası Hasan Usta, kahraman bir pilot olan babasından kalan eşyaları Aslan’a vermeye karar verir. Aslan çok mutlu olmuştur. Büyük bir merak ve heyecanla eşyaları karıştırmaya başlayan Aslan, eşyaların arasında büyük büyük babasının Hürkuş adını verdiği eski uçağının canlanabildiğine dair izlere rastlar. Bunu arkadaşlarına anlatan Aslan’a önceleri pek inanan yoktur. Fakat bir süre sonra onları da ikna etmeyi başarır. Bunun üzerine harekete geçen Aslan, arkadaşlarını da yanına alarak, kayıp kolun ve Hürkuş’un peşine düşer. Ancak bilmedikleri bir şey vardır. Kayıp kolu arayan sadece Aslan ve arkadaşları değildir. Aslan, kimse bulmadan Hürkuş’a ulaşmayı başarabilecek midir?

En büyük hayali uçak mühendisi olmak olan ve bunun için çok çalışan Aslan’ın maceralarını aktaran film, yerli yapım bir animasyon. Günün birinde babası Hasan Usta, kahramanlıklarıyla ünlü bir pilot olan babasının bıraktığı eşyaları Aslan’a verir. Bu duruma çok sevinen Aslan, hiç vakit geçirmeden, büyük bir merak ve heyecan içinde eşyaları karıştırmaya başlar. Eşyaların arasında, büyük büyük babasının Hürkuş adını verdiği eski uçağının canlanabildiğine dair izler bulur ve çok heyecanlanır. Bu durumu arkadaşlarına da anlatır fakat, Hürkuş’un canlanabileceğine pek ihtimal vermezler. Yine de onları da ikna eder ve çalışmaya başlarlar. Kayıp kolun ve Hürkuş’un peşine düşerler ama kayıp kolu arayan sadece onlar değildir. Aslan, kimse ulaşmadan Hürkuş’u bulmak için eğlenceli bir maceraya atılır. Aslan: Hürkuş Kayıp Elmas, Mart 2020’de sinema salonlarında minik izleyicileri bekliyor.

Aslan Hürkuş Kayıp Elmas, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi, ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle