Aslan Kral

Puan Verin
Film Özeti

Aslan Kral, Simba küçük bir yavru aslandır. Babası Mufasa ormanın kralıdır ve Simba babasına büyük bir hayranlık beslemektedir.

Orjinal Adı

The Lion King

Film Türü

Macera, Aile, Dram, 3 Boyutlu

Film Yönetmeni

Jon Favreau

Film Oyuncuları

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

19 Temmuz 2019

IMDb Puanı

6.8

Film Konusu & Özet & Detaylar

Aslan Kral, Simba küçük bir yavru aslandır. Babası Mufasa ormanın kralıdır ve Simba babasına büyük bir hayranlık beslemektedir. Simba gayet mutlu bir hayat sürdürmekte iken babasının ölümü ile birlikte o mutlu günlerinden eser kalmayacaktır. Amcası Scar, hain bir aslan kişiliğine sahiptir ve Mufasa’nın yerine geçerek ormanın kralı olmak gibi bir hırsa sahiptir. Mufasa’yı öldüren Scar artık tüm gücü eline geçirmiştir ve Simba için hayatını kurtarmak adına sürgün yaşamı başlamıştır. Babasının ölümü ve amcasının sinsi planları nedeniyle sürgüne gitmek zorunda kalan Simba, günü geldiği zaman babasının intikamını almak ve hakkı olan krallığı almak için amcasına gününü göstermeye yemin eder.

Aslan Kral, mutlu bir hayat sürerken ormanların kralı olan babası Mufasa’nın amcası tarafından sinsi bir pla ile öldürülmesi sonrasında sürgüne gitmek zorunda kalan yavru aslan Simba’nın öyküsünü anlatmaktadır. Amcası Scar, babasını öldürerek ormanın yeni kralı olmuştur. Simba bir anda hayatını alt üst eden olaylar ile küçük yaşta iken karşı karşıya kalır. Ama günü geldiğinde hem babasının intikamı hem de hakkı olan ormanlar krallığını almak için amcasından intikam alacaktır.

Fragman

2177 Hackerları, The Lion King, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, eleştirisi, ekşi, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın