Asteriks: Sihirli İksirin Sırrı

Puan Verin
Film Özeti

Asteriks: Sihirli İksirin Sırrı, iksirin gizli formülünü paylaşacağı büyücüyü seçmek için Asterix ve Oburix ile birlikte macera dolu bir yolculuğa çıkan Büyüfix’in serüvenlerini konu alıyor.

Orjinal Adı

Astérix: Le secret de la potion magique

Film Türü

Animasyon

Film Yönetmeni

Alexandre Astier, Louis Clichy

Film Oyuncuları

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

15 Şubat 2019

IMDb Puanı

6.7

Film Konusu & Özet & Detaylar

Asteriks: Sihirli İksirin Sırrı, iksirin gizli formülünü paylaşacağı büyücüyü seçmek için Asterix ve Oburix ile birlikte macera dolu bir yolculuğa çıkan Büyüfix’in serüvenlerini konu alıyor. Sihirli iksir, Galyalıların gücünü iyiden iyiye artıran özel bir karışımdır. Sihirli iksirin formülüne sahip olan tek kişi olan Büyüfix, iksiri hazırlamak için ihtiyaç duyduğu otları toplamak için ormana gider. Ancak burada geçirdiği ufak bir kaza, ayağını incitmesine neden olur. Büyüfix, bugüne dek bir kere bile ayağını burkmamıştır ve şimdi neden böyle bir kaza yaşadığını sorgulamaya başlar. Artık iyice yaşlanmış olan Büyüfix, sihirli iksirin formülünü kendisinden başka birilerine de öğretmesi gerektiğini düşünür. Bunun için ilk olarak, iksirin gizli formülünü emanet edebileceği genç bir varis bulmalıdır.

Sihirli iksirin formülünün yanlış kişilerin eline geçmesi tahmin edilemez büyüklükte bir tehlike oluşturacaktır. Bu nedenle seçilecek kişinin kim olacağı büyük önem taşır. Büyüfix, iksirin tarifini paylaşacağı yetenekli ve dürüst büyücüyü seçmek için Galya’yı bir uçtan bir uca dolaşmaya karar verir. Ona bu zorlu fakat izlemesi keyifli yolculuğunda Asterix ve Oburix de eşlik edecektir.

Fragman

Asteriks: Sihirli İksirin Sırrı, Astérix: Le secret de la potion magique, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, eleştirisi, ekşi, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın