Ateş Kuşları Dizisi Mercan Ateş Kimdir? Gerçek Adı Ne?

Puan Verin

ATV ekranlarında yayın hayatına başlayan Ateş Kuşları dizisi konusu, karakterleri ve oyuncu kadrosu ile büyük merak uyandırmayı başardı. İzleyiciler dizide yer alan karakterleri ve bu karakterlere hayat veren oyuncuları öğrenmeyi merakla beklemekte.

Ateş Kuşları dizisinde yer alan baş karakterlerden Mercan Ateş karakterini oyuncu Hande Soral canlandırmaktadır. Yazımızda Hande Soral kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, evli mi, sevgilisi, eşi, dizileri, filmleri gibi soruların yanıtını bulabilirsiniz.

Hande Soral Kaç Yaşında

2 Şubat 1987

Hande Soral Boyu – Kilosu

1.60 m – 51 kg

Hande Soral Nereli

Bursa

Hande Soral Burcu

Kova

Hande Soral Evli Mi? Eşi – Sevgilisi

Hande Soral, Türk oyuncu ve modeldir. 2 Şubat 1987 tarihinde Bursa’nın İnegöl ilçesinde doğmuştur. İki kardeşi vardır, Bensu Soral ve Bedirhan Soral. Babası Hamdi Soral ise emekli bir öğretmendir.

Hande Soral, oyunculuk kariyerine 2008 yılında “Güneşi Beklerken” adlı diziyle adım atmıştır. Daha sonra “Adını Feriha Koydum”, “Şefkat Tepe”, “Sonsuz Aşk”, “Kara Para Aşk” gibi birçok dizi ve filmde rol almıştır.

Hande Soral 2016 yılında Serkan Şenalp ile evlenmiştir. Çift, 2019 yılında boşanmıştır.

Hande Soral, üniversite eğitimi boyunca aldığı psikoloji eğitimini oyunculuk kariyerinde de kullanmakta ve rol aldığı karakterlerin psikolojisini anlamak için bu bilgiyi kullanmaktadır. Bunun yanı sıra, üniversite yıllarında tiyatro kulüplerinde de yer alarak oyunculuk deneyimi kazanmıştır. Ayrıca, 2009 yılında Türkiye Güzellik Kraliçesi yarışmasında Bursa Güzeli seçilmiştir.

Hande Soral’ın ilk önemli rolü, 2009 yılında yayınlanan ve başrollerinde Halit Ergenç ve Bergüzar Korel’in yer aldığı “Binbir Gece” adlı dizide olmuştur. Daha sonra “Öyle Bir Geçer Zaman ki”, “Muhteşem Yüzyıl”, “Kara Sevda”, “Siyah Beyaz Aşk” gibi birçok popüler dizi ve filmde yer almıştır. Ayrıca “Hekimoğlu” adlı dizide de başrol oynamıştır. Başarılı oyunculuğu ve güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Hande Soral, Türk televizyon ve sinema dünyasının en önemli isimleri arasında yer almaktadır.

Yorum yapın