Avatar: Suyun Yolu (Avatar 2) Yorumları

9/10 - (1 {Puan})

Avatar: Suyun Yolu (Avatar 2) Filmi 16 Aralık 2022 tarihinde izleyiciler ile buluşuyor. İlk Avatar filmi günümüzden 13 yıl önce vizyona girmiş ve dünya çapında büyük yankı uyandırmayı başarmıştı. Serinin devam filminde ana kahramanımız Jake Sully, Pandora gezegenine yerleşmiş ve Na’yi halkı arasında kendisine bir yurt edinmiştir. Neytiri ile evlenen ve mutlu bir aile kuran Jake, yıllar öncesinden tanıdığı eski bir düşman ile tekrar karşı karşıya gelecek ve Na halkı ile birlikte bu acımasız düşmana karşı mücadele edecektir.

Avatar: Suyun Yolu (Avatar 2) Film Konusu | Özeti Nedir ?

Serinin devam filminde ana kahramanımız Jake Sully, Pandora gezegenine yerleşmiş ve Na’yi halkı arasında kendisine bir yurt edinmiştir.

Avatar: Suyun Yolu (Avatar 2) Film Türü Nedir ?

Macera, Fantastik, Aksiyon

Avatar: Suyun Yolu (Avatar 2) Film Yönetmeni Kimdir ?

James Cameron

Avatar: Suyun Yolu (Avatar 2) Film Oyuncuları Kimdir ?

Sam Worthington, Sigourney Weaver, Zoe Saldana

Avatar: Suyun Yolu (Avatar 2) Filmi Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

16 Aralık 2022

Avatar: Suyun Yolu (Avatar 2) Filmi IMDb Puanı – Film Süresi

3 Saat 10 Dakika

Avatar: Suyun Yolu (Avatar 2) Filmi Kaç Yaş Üstü ?

13 yaş ve üzeri izleyici kitlesi için uygundur.

Avatar : Suyun Yolu Filmi Senaryosu Nasıl Hazırlandı?

James Cameron’a göre Avatar devam filmleri o kadar büyük bir girişimdi ki, senaryoyu dörde bölerek Rick Jaffa , Amanda Silver , Josh Friedman ve Shane Salerno’dan oluşan yazı ekibi arasında paylaştırdı . Cameron hikaye sürecini daha ayrıntılı açıklıyor: “Sanırım yedi ay boyunca görüştük ve her filmdeki her sahneyi birlikte beyaz tahtaya çıkardık ve son güne kadar her yazara hangi film üzerinde çalışacaklarını belirlemedim. Biliyordum. Onlara senaryolarını önceden verirsem, diğer film hakkında her konuştuğumuzda kulaklarını tıkarlar.”

Avatar: Suyun Yolu (Avatar 2) izle | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Avatar : Suyun Yolu Filmi Nasıl Bir Teknoloji İle Çekildi ?

James Cameron , “3D size gerçekliğe açılan bir pencere gösterir; daha yüksek kare hızı camı pencereden çıkarır” diyerek Avatar devam filmlerinin tamamını daha yüksek bir kare hızında çekmeyi ciddi bir şekilde düşündü. Endüstri standardı 24 fps’dir ve daha yüksek kare hızları en az 48 fps, 60 fps veya 120 fps’dir. Daha sonra bir röportajda, format sinema için çığır açıcı olsa da, sinemaseverlerin her zaman filmleri izlemek için belirli bir yola alıştıklarını ve bunu herhangi bir şekilde değiştirmenin seyirciyi bu deneyimden çıkaracağını belirterek bu rotadan vazgeçti. Bunun yerine, yalnızca belirli sahneler HFR teknolojisini kullanır.

Avatar: Suyun Yolu (Avatar 2) izle | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Avatar : Suyun Yolu Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek ?

Bu devam filmi Aralık 2009’da duyuruldu. Başlangıçta James Cameron filmi 2015’te yayınlamak istedi. Ardından Aralık 2016’ya ertelendi. Ardından Aralık 2017’ye ertelendi. Nisan 2016’da Cameron, gösterimin Aralık 2018’e ertelendiğini duyurdu. Mart 2017’de , Cameron, gösterimin nihayet Aralık 2018’de olmayacağını duyurdu. 27 Nisan 2017’de gösterimin 18 Aralık 2020’de olacağı açıklandı. Mayıs 2019’da Disney, gösterimin nihayet 17 Aralık 2021’de olacağını duyurdu. 24 2020’de Disney, filmi Covid19 salgını nedeniyle 16 Aralık 2022’ye erteleyeceğini duyurdu.

Avatar : Suyun Yolu Filmi Neden Bu Kadar Uzun Sürüyor ?

Filmlerin neden 3 saatten daha uzun olduğu sorulduğunda James Cameron, Total Film ile yaptığı bir röportajda şunları açıkladı: “Amaç, son derece ilgi çekici bir hikayeyi duygusal bir temelde anlatmak, yeni filmde daha çok karaktere, daha fazla vurgu yapıldığını söyleyebilirim. hikaye üzerine, daha çok ilişkiler, daha çok duygu.ilk filmde ilişki ve duyguya ikinci filmdeki kadar fazla zaman ayırmadık ve daha uzun bir film çünkü hizmet edilecek daha çok karakter var.dahası var hizmet için hikaye.” Ancak The Way Of Water her şeyden önce bir aile hikayesi. Bunun nedeni, aşık olduktan 14 yıl sonra, Jake ve Neytiri’nin artık beş çocuklu gururlu ebeveynler olmalarıdır. Cameron, “İnsanlar ‘Aman Tanrım, Disney’den bir aile hikayesi mi? “

Avatar: Suyun Yolu (Avatar 2) izle | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Avatar : Suyun Yolu Filminde Kate Winslet İmkansızı Başardı

Filmin yapımcısı Jon Landau, Kate Winslet’in yedi dakika boyunca su altında neredeyse nefesini tutmayı başardığında yapımdan hayretler içinde ayrıldığını açıkladı. Daily Mail’e konuşan Landau şunları söyledi: “Kate, oyuncular arasında bir serbest dalış rekoru kırdı. Altı dakika elli küsur dakikaydı — ama Kate için buna yedi deme konusunda anlaştık. Olağanüstüydü.” Bailey Bass, Filmde Winslet’in kızı Tsireya’yı oynuyor ve ekliyor: “Kate antrenman sırasında kırdığı rekoru elinde tutuyor. Altı dakika 30 saniyeyi başardım.”

Avatar : Suyun Yolu Filminden Sonra Avatar 3 Gelecek Mi ? Ne Zaman ?

James Cameron, Avatar: The Way of Water karlı olmazsa Avatar serisini üçüncü filmden sonra bitirmeye hazırlanıyor,

Avatar Filminden Esinlenen Pandora Temalı Park

Disney’in Orlando, Florida’daki Animal Kingdom Parkı, Pandora’yı 27 Mayıs 2017’de parkta temalı bir alan olarak açtı. James Cameron’ın Avatar’ından (2009 ) ilham aldı ve Pandora’nın yüzen dağlarını, uzaylı vahşi yaşamını ve biyolüminesan bitkilerini içeriyor. Avatar Flight of Passage ve Na’vi River Journey olmak üzere iki önemli cazibe merkezinin yanı sıra perakende ve yemek mekanlarını içerir.

Avatar: Suyun Yolu (Avatar 2) filmi full izle, inceleme, yorumları, eleştiri, ekşi, fragmanı, kadrosu, başrol oyuncuları, IMDB puanı, kaç saat, süresi, senaryo, vizyon tarihi, ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, bütçe

Yorum yapın