Avatar

8.8/10 - (200 {Puan})

Avatar filmi, 18 Aralık 2009 tarihinde vizyona giren Aksiyon, Macera ve Bilim Kurgu türünde bir yapımdır. Yönetmenliğini James Cameron‘ın üstlendiği filmin baş rollerinde Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver yer almaktadır. Film 2 saat 42 dakika süreye sahiptir.

Avatar Filmi Konusu | İnceleme | Yorumları

Film, Pandora adında bir gezegende geçmektedir. Bu gezegende Na’vi denen bir kabile yaşamını sürdürmektedir. Bu kabilenin kendine özgü bir kültürü ve dili bulunmaktadır. Doğanın bin bir güzelliklerine sahip Pandora gezegeninde barış ve mutluluk içerisinde yaşamlarını sürdürmektedirler. Askeri bir şirket, Avatar ismi verdiği bir program kapsamında uzaktaki bu Pandora gezegenini ve yer altı kaynaklarını incelemektedir. Jake Sully, tekerlekli sandalyeye mahkum olan eski bir savaş gazisidir. Genetik mühendislikde geliştirilen bir program sayesinde yarı insan yarı Na’vi olarak Pandora gezegenine gönderilir. Bu gezegende Jake, normal bir şekilde yürüyebilmektedir.

Jake, Na’vi halkının arasına karışır ve kabilenin yöneticisinin kızı olan Neytiri ile karşılaşır. Birbirinden hoşlanmaya başlarşar. Bu arada Avatar programını işleten şirket, Pandora gezegeninin zengin yer altı kaynaklarını sömürmek istemektedir ve bir askeri harekat düzenler. Jake, insan ırkının bir temsilcisi olarak gittiği Pandora gezegeninde, kendini Na’vi halkının yanında mücadele ederken bulacaktır.

Ayrıca aşağıdaki filmlerde ilginizi çekebilir.

Avatar: Suyun Yolu (Avatar 2)

The Banshees of Inisherin

Pamela Anderson: Bir Aşk Hikâyesi

Jung_E

Kayıp Köpek

Sessiz Kalma

Avatar filmi gibi Macera türündeki filmlerden hoşlanıyorsanız benzer filmleri Macera Filmleri kategorimizden takip edebilirsiniz.

Sitemiz www.heavytrend.com‘u takip ederek vizyona giren ve girecek filmlerden haberdar olabilirsiniz.

Avatar filmi full izle, inceleme, yorumları, eleştiri, ekşi, fragmanı, kadrosu, başrol oyuncuları, IMDB puanı, kaç saat, süresi, senaryo, vizyon tarihi, ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, bütçe

Yorum yapın