Ayna – Zerkalo

Puan Verin
Film Özeti Nedir ?

Ayna – Zerkalo, Tarkovsky’nin babasının bir şair olmasından hareket ederek, bunun filmin sayısız otobiyografik öğelerinden kendini en yoğun olarak hissettireni olduğu söylenebilir.

Film Türü Nedir ?

Dram, Biyografi

Film Yönetmeni Kimdir ?

Andrei Tarkovsky

Film Oyuncuları Kimdir ?

Margarita Terekhova, Oleg Yankovskiy, Filipp Yankovskiy, Ignat Daniltsev, Nikolay Grinko

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

14 Haziran 2019

IMDb Puanı

8.0

Film Konusu & Özet & Detaylar Nedir ?

savaşa katılması nedeniyle ailesinden uzak kalan bir baba figürüdür. Tarkovsky’nin babasının bir şair olmasından hareket ederek, bunun filmin sayısız otobiyografik öğelerinden kendini en yoğun olarak hissettireni olduğu söylenebilir. Zerkalo – Ayna’nın şiirsel tonu daha çok imajlar ve ortam sesleriyle oluşturulsa da, dış ses olarak duyulan ve bizzat Tarkovsky’nin babası tarafından kaleme alınmış olan şiirler de, bu tonun yaratımına katkı sağlıyor.

Hem varlığı hem de yokluğuyla, geride bırakılanların hayatını doğrudan etkileyen babanın, şiirleri vasıtasıyla Zerkalo – Ayna’nın içeriğine bu şekilde müdahil oluşu, Tarkovsky’nin bilinci dışa vurmaya yönelik girişiminin de bir yansıması olarak dikkat çekiyor. Zira bilinç, bireyin doğumundan itibaren biriktirdiği deneyimlerin etkisiyle şekillenir; babanın varlığı, yokluğu, savaşa gidişi ya da yazdığı şiirler de bu deneyimlerin en önemlilerindendir.

Fragman

Ayna – Zerkalo, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın