Bacurau

Puan Verin
Film Özeti

Bacurau, yeni filmini çekmek için Brezilya’ya yolculuğa çıkan bir belgesel yapımcısının karşılaştığı olayları anlatmaktadır.

Film Türü

Macera, Aksiyon, Gizem

Film Yönetmeni

Kleber Mendonça Filho, Juliano Dornelles

Film Oyuncuları

Bárbara Colen, Thomas Aquino, Silvero Pereira, Thardelly Lima, Rubens Santos

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

3 Ocak 2020

IMDb Puanı

7.3

Film Konusu & Özet & Detaylar

Bacurau, yeni filmini çekmek için Brezilya’ya yolculuğa çıkan bir belgesel yapımcısının karşılaştığı olayları anlatmaktadır. Cannes Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü alan filmin hikayesi oldukça ilginç. Yeni bir belgesel yapmak için Brezilya’da bir köye giden belgesel yapımcısı bir yandan belgeselini çekerken diğer yandan da köyde vakit geçirmeye başlar. Bu köyün adı Bacurau’dur. Köyde zaman geçirmeye başladıkça köy halkının çok farklı yaşamlarına şahit olur. Bu köyün sakinleri sıradan ve fakir insanlardır. Köyün yakınlarında yapılan baraj nedeniyle su sorunu yaşayan köy halkı aynı zamanda yiyecek ve ilaç bulmakta da zorluklar yaşamasına rağmen bu köyün insanları birbirleri ile yardımlaşan ve komün hayatı süren insanlardır.

Bir süre sonra köy haritalarda görülmemeye, telefonlar çekmemeye kısacası bazı garip olaylar gerçekleşmeye başlar. Köy kötü insanların hedefi haline gelmiştir.

Fragman

Bacurau, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, eleştirisi, ekşi, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın