Bandırma Füze Kulübü Filmi (2022) | Konusu – Oyuncuları – Fragmanı İzle

Puan Verin

Vizyona giren ve girecek olan filmler ile ilgili haberlere yer verdiğimiz sitemizde bugün de sizler için Bandırma Füze Kulübü filmine ilişkin bilgiler sunacağız. Bandırma Füze Kulübü filmi konusu, yönetmeni, oyuncuları, fragmanı full hd tek parça izle, IMDB Puanı, yorumları, vizyon tarihi, ne zaman gibi soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz. Film ile ilgili bilgiler kamuoyu ile paylaşıldığı günden bu yana birçok haberle anılan filmin oyuncu kadrosu ve konusu belli oldukça filme dair merak daha da arttı. Sonrasında yakın zaman önce Bandırma Füze Kulübü fragmanı yayınlandı ve film ile ilgili haberlere yapımcı firma tarafından ağırlık verildi.

Bandırma Füze Kulübü Filmi Türü

Dram, Tarihi

Bandırma Füze Kulübü Filmi Vizyon Tarihi

21 Ekim 2022

Bandırma Füze Kulübü Filmi Oyuncuları

Alina Boz, Deniz Can Aktaş, Erkan Kolçak Köstendil

Bandırma Füze Kulübü Filmi IMDB Puanı

6.8

Bandırma Füze Kulübü Filmi Konusu

Film, altmış yılı aşkın bir süre önce, tüm dünyada uzayla ilgili merakın tavan yaptığı bir dönemde, bir grup liseli genç ve arkadaşlarının Bandırma’da benzer bir merakla Bandırma Füze Kulübü’nü kurup uzaya roket gönderme hayalini gerçekleştirmelerini konu ediniyor.

Takvimler 1950’lileri gösterdiğinde uzaya karşı merak ve ilgi üst seviyeye çıkmış, başta Amerika Birleşik Devletleri ile Sovyetler Birliği olmak üzere Avrupa’dan Asya’ya kadar pek çok ülkede uzay programları başlatılıp bilinmezlerle dolu semanın ötesine geçebilmek için kıyasıya bir mücadeleye girilmişti. Yıl 1957’ye geldiğinde ise SSCB Sputnik’le uzaya roket gönderen ilk ülke olarak ipi göğüslemiş ardından ABD ikinci olarak tarihe geçmişti. İşte bu yıllarda Bandırma’da yaşayan liseli gençler ve arkadaşları, Sputnik’ten ilham alarak hayallerini fezaya taşımış, ne uzay programı ne devlet desteği ne de maddi güçleri olmadan imkansızı başarmak için uzaya roket göndermek üzere “Bandırma Füze Kulübü”nü kurmuşlardı.

Yorum yapın