Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok (2022) | Netflix

8.4/10 - (100 {Puan})

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok filmi, Netflix dijital platformunda gösterime giren AksiyonMaceraSavaş ve Tarihi türündeki bir yapımdır. 2 saat 28 dakika süreye sahiptir.

Profesör Kantorek, 1. Dünya Savaşı sırasında bir erkek Alman lisesinde öğretmenlik yapmaktadır. Lise çağındaki çocuklara, ülkelerinin büyük bir savaşta olduğunu, savaşa katılmanın ve bir asker olmanın ne kadar güzel ve onurlu olduğunu anlatarak öğrencileri askere gitmeleri konusunda teşvik etmektedir. Profesörün bu etkileyici konuşması sonrasında okuldaki öğrenciler askere yazılarak Alman ordusunda görev almaya başlarlar.

Ancak cepheye gittikleri zaman savaşın ne Profesörün anlattığı ne de kitaplarda tanımlandığı şekilde olmadığını anlamaları çok uzun zaman almaz. Genç askerler bunu fark ettiklerinde ise geri dönmek gibi bir şansları yoktur. Askerlik konusunda oldukça toy olan bu gençler siyasi entrika ve hırsların kurbanı olarak cephede savaşmak zorundadır.

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok Film Konusu | Özeti Nedir ?

1. Dünya Savaşı esnasında bir erkek Alman lisesinde öğrenim görmekte olan gençler, okuldaki profesörlerinin etkileyici konuşması sonrasında okuldan ayrılarak asker olmayı ve cephede savaşmayı seçerler. Cepheye gittiklerinde ise olayların hiç de profesörün anlattığı gibi olmadığını kısa süre içinde anlarlar.

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok Film Türü Nedir ?

Aksiyon – Macera – Savaş ve Tarihi

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok Film Oyuncuları Kimdir ?

Felix Kammerer, Albrecht Schuch, Aaron Hilmer

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok Filmi IMDb Puanı – Film Süresi

2 Saat 28 Dakika

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok Filmi Nasıl ve Nerede İzlerim ?

Film Netflix dijital platformunda yayınlanmaktadır.

Yorum yapın