Benedetta

10/10 - (1 {Puan})
Film Türü

Aşk, Dram, Tarihi

Film Yönetmeni

Paul Verhoeven

Film Oyuncuları

Virginie Efira, Charlotte Rampling, Daphne Patakia, Lambert Wilson

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

4 Şubat 2022

IMDb Puanı

6.8

Film Konusu & Özet & Detaylar

Benedetta film; Judith C. Brown kaleme aldığı Immodest Acts: The Life of a Lesbian Nun in Renaissance Italy romanından sinemalara uyarlanan bir filmdir. Film 17. yüzyıl dönemin de rahibenin İtalyan manastırına katılması ile yaşadığı ve kurallara aykırı olan yaşam hikayesi konu ediliyor. Erotizm duygularına yenik düşen iki rahibenin aralarında ki duygusal bağ lezbiyen ilişkilerini konu alan etkileyici bir yapıp olarak sinema severler ile buluşmaya hazırlanıyor.

Ünlü yönetmen Paul Verhoeven’in, 17. yüzyıl dönemin de geçen kilise de geçen bir filmdir. Lezbiyen ilişkileri ortaya çıkan rahibelerin öyküsü konusu ele alınmıştır. İlişkilerinin ortaya çıkması ile kilise tarafında yargılanan Benedetta Carlini’nin yaşam öyküsü konu edilen film büyük ilgi görmüştür.
Filme adı verilen Benedetta isimli genç rahibe başarılarıyla göz doldurur ve kısa sürede yükselir. Toskana’da bir manastıra baş rahibe olarak atanması ile genç yaşına rağmen hızlı bir yükseliş sergilemiştir. Kısa süre de saygınlığı artan genç rahibenin başka bir rahibe ile lezbiyen ilişkisi ortaya çıkması ile kilise tarafından ömür boyu hapse mahkum edilir.

Paul Verhoeven, filmi, ünlü tarihçi Judith C. Brown’un 1986 yılında yayımlanan kitabından beyazperdeye uyarlanmıştır. Immodest Acts: The Life Of A Lesbian Nun In Renaissance Italy isimli kitabından derlenerek sinemaya uyarlanan film büyük beğeni almıştır. Paul Verhoeven, yine skandal dozu yüksek bir film ile sinema severlere başarılı bir yapım ile sinema keyfi sunmayı başardı. Siyasi, Felsefi ve dini tartışmalara yol açan film akıcı konusu başarılı bir orta çağ dönem filmine imza atmıştır.

Fragmanı

Benedetta, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle