Bir Zamanlar Anadolu’da

Puan Verin
Film Özeti

Bir Zamanlar Anadolu’da, Ceylan, bu yapıtıyla kentsel kaygılarına bir mola verip, yeniden taşranın sıkıntılı ve boğucu atmosferine ama bu kez bir cinayet öyküsünün gerilimi ile dönüş yapıyor.

Film Türü

Dram

Film Yönetmeni

Nuri Bilge Ceylan

Film Oyuncuları

Yılmaz Erdoğan, Taner Birsel, Fırat Tanış, Ercan Kesal, Muhammet Uzuner

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

23 Eylül 2011

IMDb Puanı

7.8

Film Konusu & Özet & Detaylar

Bir Zamanlar Anadolu’da, Ceylan, bu yapıtıyla kentsel kaygılarına bir mola verip, yeniden taşranın sıkıntılı ve boğucu atmosferine ama bu kez bir cinayet öyküsünün gerilimi ile dönüş yapıyor. Bir doktor ile bir savcının, beraberlerindeki polis ve jandarma ile 12 saat süren gerilimli hikayesi anlatılmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda Muhammet Uzuner, Yılmaz Erdoğan, Ercan Kesal, Ahmet Mümtaz Taylan ve Taner Birsel gibi usta oyuncular yer alıyor. Senaryo, Ebru Ceylan ve Nuri Bilge Ceylan’ın yanı sıra Ercan Kesal tarafından ortaklaşa kaleme alınmış.

Anadolu kırsalının tipik kasaba hayatının tüm boğuculuğu ve tekdüzeliğini fona alan Bir Zamanlar Anadolu, bir cinayet sonrası nereye gömüldüğü araştırılan bir cesedin ayrıntılı otopsi sahnesiyle sona eriyor. Klasiklere bolca selam çakmayı ihmal etmeyen, görselliğiyle masallaşan ve oyunculuk performanslarıyla parmak ısırtan yapım, Cannes Film Festivali’nden Büyük Jüri Ödülü ile döndü.

Fragman

Bir Zamanlar Anadolu’da, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın