Bohemian Rhapsody

Puan Verin
Film Özeti Nedir ?

Bohemian Rhapsody, efsanevi rock grubu Queen’e, büyük kitlelere mal olmuş harika müziklerine, klişelere meydan okuyarak ne kadar kural varsa yerle bir etmiş ve dünyanın en sevilen sanatçılarından biri haline gelmiş ikonik solistleri Fredy Mercury’e bir saygı duruşu niteliği taşıyor.

Film Türü Nedir ?

Dram, Biyografi

Film Yönetmeni Kimdir ?

Bryan Singer, Dexter Fletcher

Film Oyuncuları Kimdir ?

Rami Malek, Joseph Mazzello, Ben Hardy, Lucy Boynton, Mike Myers

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

2 Kasım 2018

IMDb Puanı

7.9

Film Konusu & Özet & Detaylar Nedir ?

Bohemian Rhapsody, efsanevi rock grubu Queen’e, büyük kitlelere mal olmuş harika müziklerine, klişelere meydan okuyarak ne kadar kural varsa yerle bir etmiş ve dünyanın en sevilen sanatçılarından biri haline gelmiş ikonik solistleri Fredy Mercury’e bir saygı duruşu niteliği taşıyor. Film, ağızlarda marş haline gelmiş şarkıları ve olağanüstü güçlü ve etkileyici vokaliyle grubun önlenemez yükselişine, Mercury’nin yaşam tarzının kontrolden çıkması ile yaşanan grup içi çatışmalara ve hayatını tehdit eden hastalığına karşın, Mercury’nin rock müzik tarihinin en muazzam performanslarından birinde grubuna liderlik ettiği Live Aid konserinin arifesindeki birleşme sürecine yayılıyor.

Bu süreçte de, her zaman bir aile gibi olmaya çalışan ve günümüzde tüm dışlanmışlara, iflah olmaz hayalperestlere ve gerçek müzikseverlere ilham vermeye hala devam eden grubun mirasını perdeye yansıtıyor. Özellikle sanki gerçek konseri izliyormuş hissi veren Live Aid performansını aktaran sahneler, ölümsüz grubu asla unutmayan ve her gün özlemeye devam müzik severler açısından şimdiden efsane statüsüne kavuşmuş durumda.

Fragman

Bohemian Rhapsody, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, eleştirisi, ekşi, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın