Boyalı Kuş

10/10 - (1 {Puan})
Film Özeti

Boyalı Kuş; Trajik bir şekilde kendi yaşamına son veren Jerzy Kosinski’nin tartışmalar yaratan tanınmış romanının ilk sinema uyarlaması olan Boyalı Kuş, İkinci Dünya Savaşı’nın sonlarına doğru çorak, ilkel Doğu Avrupa’da bir yerde, yalnız bir çocuğu konu ediyor.

Film Türü

Dram Savaş

Film Yönetmeni

Václav Marhoul

Film Oyuncuları

Stellan Skarsgård, Barry Pepper, Harvey Keitel

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

14 Ağustos 2020

IMDb Puanı

7.4

Film Konusu & Özet & Detaylar

Boyalı Kuş; Trajik bir şekilde kendi yaşamına son veren Jerzy Kosinski’nin tartışmalar yaratan tanınmış romanının ilk sinema uyarlaması olan Boyalı Kuş, İkinci Dünya Savaşı’nın sonlarına doğru çorak, ilkel Doğu Avrupa’da bir yerde, yalnız bir çocuğu konu ediyor. İkinci Dünya Savaşı’nın sonlarına doğru, ebeveynleri tarafından terk edilen bir çocuk köyden köye, çiftlikten çiftliğe geçer. Cahil, hoşgörüden uzak, acımasız sivil ve askerlerle karşılaşacağı sonu belirsiz bir yolculuk sürdürür.

35 mm sinemaskop çekilen siyah-beyaz film, klişeler kadar melodramdan ve duygusal yönlendirmelerden de uzak durarak, savaşın tüm dehşetini, insan ve doğa manzaralarıyla kahramanı çocuğun gözlerinden tarafsız kalarak aktarıyor. Filmi insan ruhunun karanlık derinliklerine doğru bir yolculuk olarak tanımlayan Yönetmen Marhoul, Boyalı Kuş’un özünde şiir bulunduğunu, etrafı dehşetle sarılı olmasına rağmen Çocuk’un özünün güzel kaldığını söylüyor.

Jerzy Kosinski’nin tartışmalar yaratan The Painted Bird adlı romanından uyarlanan Boyalı Kuş, İkinci Dünya Savaşı’nın sonlarına doğru tek başına kalmış bir çocuğun yaşama tutunma mücadelesini gözler önüne seriyor. Çorak ve ilkel Doğu Avrupa’da bir yerlerde, ebeveynleri tarafından terk edilmiş bir çocuk; kendini köyden köye, çiftlikten çiftliğe savrulurken bulur.

Karşılaştığı cahil, hoşgörüsüz ve savaşın ağırlığı altında gözü dönmüş, acımasız sivil ve askerlerle mücadele içinde geçen ve sonunu kimsenin bilmediği bir yolculukta tek başınadır. Siyah beyaz çekilen film, sarsıcı senaryosu ve özenli görüntü yönetmenliği ile dikkat çekiyor. Boyalı Kuş, Şubat 2020’de sinema salonlarında yerini alacak.

Fragman

Boyalı Kuş, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle