Canavar: Jeffrey Dahmer’ın Hikâyesi | Netflix

Puan Verin

Netflix dijital platformunda oldukça sıra dışı bir hikayeye sahip olan Canavar: Jeffrey Dahmer’ın Hikâyesi isimli dizi Eylül ayında gösterime sunuldu. 10 bölümden oluşan dizinin her bölümü yaklaşık 50 dakika süreye sahip.

Dizi, Amerika’nın en kötü şöhretli seri katillerinden biri olan Jeffrey Dahmer’ın hikayesini konu ediyor. Jeffrey Dahmer’ın zor çocukluğundan, dehşet verici suçlarına ve 1992’deki mahkumiyetine odaklanılan yapımda, Dahmer’ın yıllar boyunca cinayet işlemesini mümkün kılan sistem sorunlarında da değiniliyor.

Baş rollerinde Evan Peters, Richard Jenkins, Niecy Nash’in yer aldığı dizide Hükümlü katil Jeffrey Dahmer, on yılı aşkın bir süre boyunca 17 genç erkeğin canına kıydı. Peki bunca zaman yakalanmamayı nasıl başardı?

21 Mayıs 1960 tarihinde, Milwaukee, Wisconsin’ de dünyaya gelen Jeffrey’nin ebeveynleri Lionel ve Joyce Dahmer, 4 yaşında kasık fıtığı ameliyatı geçirene kadar oğullarını hareketli ve neşeli bir çocuk olarak tanımlıyor. Git gide içine kapanan Jeffrey, zamanla insanlarla iletişimi kesiyor.

Yorum yapın