Cellabi

Puan Verin
Film Özeti Nedir ?

Cellabi, 40’lı yaşlarına gelmiş, anne ve babasını henüz küçük yaşta bir çocukken kaybetmiştir. Köyde babasından miras kalan bir evde hayatını devam ettirmektedir.

Film Türü Nedir ?

Komedi

Film Yönetmeni Kimdir ?

İsmail Karakuyu

Film Oyuncuları Kimdir ?

Sermiyan Midyat, Muhammed Demirel

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

7 Şubat2020

IMDb Puanı

Film Konusu & Özet & Detaylar Nedir ?

Cellabi, 40’lı yaşlarına gelmiş, anne ve babasını henüz küçük yaşta bir çocukken kaybetmiştir. Köyde babasından miras kalan bir evde hayatını devam ettirmektedir. Cellabi, oldukça zeki bir kişiliğe sahip olup sürekli olarak proje üretmektedir. Projelerini üretebilmek için de elinden geldiğince evini bir tabiri caizse laboratuvara dönüştürmüştür. Ürettiği projelerin dünya çapında meşhur olması ve kullanılmasını istemektedir. Bir diğer isteği ise evlenmek ve bir yuva kurmaktır. Ancak evlenecek birisini bulma konusunda oldukça şanssızdır. Şiveli ancak oldukça mantıklı konuşan birisidir Cellabi. Mücadelecidir ve pes etmeyi bilmeyen bir yapıya sahiptir. Köyünün gelenek ve göreneklerine de sımsıkı bağlıdır.

Çok büyük tesadüfler neticesinde dedesinin hayatta olduğunu öğrenir. Dedesinin tek varisi Cellabi’dir ancak bu mirası alabilmesinin bazı koşulları bulunmaktadır. Cellabi, dedesinden kalan mirası alabilmek için bu şartları yerine getirmek zorundadır ve türlü macera ve komik olaylar böylece gelişmeye başlar.

Fragman

Yorum yapın