Çınar

Puan Verin
Film Özeti Nedir ?

Çınar, Mustafa ve karısı Suna, engelli oğulları Rıza ile birlikte Kars’ın Sarıkamış ilçesinde yaşamlarını sürdürmektedir.

Film Türü Nedir ?

Dram

Film Yönetmeni Kimdir ?

Mustafa Karadeniz

Film Oyuncuları Kimdir ?

Sezgin Cengiz, Şilan Düzdaban, Yunus Emre Çelik, Mert Aygün

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

12 Nisan 2019

IMDb Puanı

6.8

Film Konusu & Özet & Detaylar Nedir ?

Çınar, Mustafa ve karısı Suna, engelli oğulları Rıza ile birlikte Kars’ın Sarıkamış ilçesinde yaşamlarını sürdürmektedir. Otuzlu yaşlarının ortasındaki Mustafa, makam şoförlüğü yaparak ailesinin geçimini sağlamaktadır. Mustafa’nın hayatta en çok hayalini kurduğu şey, oğlu Rıza’nın da tıpkı diğer çocuklar gibi koşup oynadığını görebilmektir. Oğlunu ameliyat ettirebilmek için canını dişine takan Mustafa, sevmeden çalıştığı işinde patronu ne derse yapmak zorundadır. O, at üzerinde kasabaya işe giderken, eşi Suna da evde oğluna bakmaktadır. Engelli oğlunun iyi bir eğitim görmesi için her fedakarlığı yapan Suna, oğlunu sırtında taşıyarak okula götürüp getirir. Kendi hayat şartlarının zorluğu bir yana, Sarıkamış bölgesinin zorlu yaşam koşulları ile de mücadele eden ailenin yaşadıklarına ışık tutan filmin yönetmen koltuğunda Mustafa Karadeniz’i görüyoruz. Evlerinde dört duvar arasında adeta mahsur olan engelli gençleri cesaretlendirmeyi amaçlayan, onların gerçekten inandıkları zaman neler başarabileceklerini gözler önüne seriyor.

Fragman

Çınar, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın