Dağ

Puan Verin
Film Özeti

Dağ, İstanbullu Oğuz bedelli askerlik hakkı olmasına rağmen askerliğini kısa dönem er olarak bölüğünde yapmayı tercih eder.

Film Türü

Dram, Savaş

Film Yönetmeni

Alper Çağlar

Film Oyuncuları

Gözde Mutluer, Ufuk Bayraktar

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

16 Kasım 2012

IMDb Puanı

Film Konusu & Özet & Detaylar

Dağ, İstanbullu Oğuz bedelli askerlik hakkı olmasına rağmen askerliğini kısa dönem er olarak bölüğünde yapmayı tercih eder. Keçiörenli Bedir ise hem bölükteki diğer askerlerle hem de komutanlarıyla hiç anlaşamayan, birliğinin başına dert olmuş bir uzun dönem askerdir. Asi tavırları nedeniyle cezalar almış ve askerliği iki sene uzamıştır. Oğuz ile de sürekli uğraşan ve ona her fırsatta ters davranan Bedir, devamlı aşağıladığı dönem arkadaşıyla omuz omuza verip vatan mücadelesine gireceğinden tamamen habersizdir.

Bölük içinden oluşturulan bir ekip, bir telsiz anteninin onarımı için görevlendirilir. Ancak bu görev esnasında teröristlerin kurduğu pusuya düşerler. Tüm askerlerin şehit olduğu ekipten yalnızca Oğuz ve Bedir hayatta kalır. İki genç asker aralarındaki didişmeyi bir kenara bırakıp karşılarındaki gerçek düşmana odaklanmak zorundadır. Çok zorlu hava şartları ve amansız bir coğrafyaya karşın hayatta kalarak vatanlarını savunmak en önemli görevleridir.

Fragman

Dağ, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın