Dört Dörtlük Buluşma

Puan Verin
Film Özeti Nedir ?

Dört Dörtlük Buluşma, İtalyan yapımı film dört yakın arkadaşın “ideal eş / ruh ikizi” kavramlarını sorgulamaları üzerine kurgulanmış romantik komedi türünde bir yapımdır.

Film Türü Nedir ?

Animasyon, Aile

Film Yönetmeni Kimdir ?

Federico Schlatter

Film Oyuncuları Kimdir ?

Ilenia Pastorelli,Matilde Gioli,Giuseppe Maggio

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

21 Ocak 2022

IMDb Puanı

6.4

Film Konusu & Özet & Detaylar Nedir ?

Dört Dörtlük Buluşma, İtalyan yapımı film dört yakın arkadaşın “ideal eş / ruh ikizi” kavramlarını sorgulamaları üzerine kurgulanmış romantik komedi türünde bir yapımdır. Luca (Flavio Furno) ve Sara (Marta Gastini) uzun süredir ilişkileri devam etmektedir. Luca ve Sara yakın arkadaşları olan Francesko’yu yemeğe davet ederler. Platon’un Şölen’inde de anlatıldığı gibi ruh ikizi kavramının gerçeklik dışı bir kavram olduğunu kanıtlamak isterler.

Romantik komedi türünde ki film de ruh eşi kavramını dört bekâr arkadaş bu tezi çürütmek için bir oyuna başlarlar. Farklı yaşamlar ve farklı çift kombinasyonları ile kurgulanan film izleyicileri ekran başına kilitliyor. Film de canlandırılan olaylar Luca’nın ağzından anlatılmaktadır. Dört arkadaş çevresinde farklı partnerler ile farklı yaşamların kurgulandığı film ruh eş yoktur tezine değinilmektedir. Savunulan ise ideal eş olmadığı asıl olanın ilişki boyunca karakterlerin değişmesinin anahtar olacağıdır.

Fragman

Dört Dörtlük Buluşma, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, eleştirisi, ekşi, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle