Düğün Dernek

Puan Verin
Film Özeti

Düğün Dernek, Yurtdışında çalışmakta olan Tarık, hiç beklenmedik bir zamanda babası İsmail’in yaşadığı Sivas’a bağlı Esenyurt köyüne gelir.

Film Türü

Komedi

Film Yönetmeni

Selçuk Aydemir

Film Oyuncuları

Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Devrim Yakut, Barış Yıldız

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

6 Aralık 2013

IMDb Puanı

7.0

Film Konusu & Özet & Detaylar

Düğün Dernek, Yurtdışında çalışmakta olan Tarık, hiç beklenmedik bir zamanda babası İsmail’in yaşadığı Sivas’a bağlı Esenyurt köyüne gelir. İlk başta normal bir memleket ziyareti gibi algılansa da bu defaki gelişinin asıl nedeni çok geçmeden ortaya çıkar. Tarık’ın çalıştığı Letonya’da Monica adında bir kız arkadaşı vardır ve aynı ülkede çalışmaya devam edebilmesi için evlenmeleri gerekmektedir. Kendisinden izin almak için gelen oğlunu düğün yapmadan evlendirmek istemeyen İsmail, işi gücü bırakıp düğün telaşına girer. Ancak tamamen hazırlıksız yakalanmıştır.

Tüpçü Fikret, Çetin ve köyün öğretmeni Saffet ile beraber hep birlikte seferber olup, üstelik de parasız pulsuz halde sazlı sözlü bir düğün hazırlığına girişirler. Fikret Sivas’taki nüfuzunu kullanarak bir otel düğünü ayarlamaya söz verse de, işler sarpa sarar ve köy meydanında mütevazi bir düğün yapmak geriye kalan tek çaredir. Tam her şey ayarlandı derken, asıl kaos düğün gecesi yaşanacaktır. Gelinin devenin sırtında kaybolması yetmezmiş gibi, bir de Letonya’dan gelini geri götürmek için gelen mafya üyeleri düğünü basar. Tüpçü Fikret ve Çetin’in bu kargaşayı çözüme kavuşturmak için acilen harekete geçmesi gerekmektedir.

Fragman

Düğün Dernek, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın