Dune: Çöl Gezegeni

9/10 - (13 {Puan})
Film Özeti

Dune: Çöl Gezegeni; Frank Herbert‘in 1965 yılında yazdığı “Dune” romanından yayın hakları alınarak sinemaya aktarılan bir filmdir. Uzak gelecekte konu edilen “Dune”, çöl gezegeni Arrakis’i yönetimini elinde tutan köklü ve soylu bir ailenin oğlu olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor.

Orjinal Adı

Dune

Film Türü

Macera, Bilim-Kurgu, Dram, 3 Boyutlu, IMAX

Film Yönetmeni

Denis Villeneuve

Film Oyuncuları

Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Jason Momoa

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

22 Ekim 2021

IMDb Puanı

8.0

Film Konusu & Özet & Detaylar

Dune Çöl Gezegeni film; Frank Herbert‘in 1965 yılında yazdığı “Dune” romanından yayın hakları alınarak sinemaya aktarılan bir filmdir. Uzak gelecekte konu edilen “Dune”, çöl gezegeni Arrakis’i yönetimini elinde tutan köklü ve soylu bir ailenin oğlu olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Galaksinin farklı noktalarındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetiliyor. Arrakis’in gezegeni soylu bir ailenin kontrolün de ve çok değerli ve özel bir kaynak üretimi ile bilinen bir gezegendir.

“Spice” adı verilen bu kaynak, ciddi yan etkiler getirirken, yüksek bilinç ve uzun ömür sunar. Yıldızlararası yolculuğu kolaylaştıran bir madde olduğundan bir çok güç tarafından ele geçirilmek için de hedef olmaktadır. Paul ve ailesi, bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden biri olan Harkonen ailesi tarafından tuzağa düşürülür. Düştüğü bu tuzaktan dolayı ailesi gezegenin yönetimini elinden kaybeder ve darmadağın olurlar. Paul, ailesi Arrakis’in kontrolünü yeniden ele geçirerek eski güçlerini toplamak adına bir isyan başlatır ve bu isyan ile tüm evrenin yönetimini değiştirme olanağını yakalar.

Fragman

Dune: Çöl Gezegeni, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle