Elli Kelimelik Mektuplar

Puan Verin
Film Özeti Nedir ?

Elli Kelimelik Mektuplar, 27 Mayıs 1960 yılında gerçekleşen askeri ihtilal ile birlikte Yassıada’ya sürgün edilen dönemin bakanlarından Tevfik İleri ve ailesinin yaşadıklarının konu ediliyor.

Film Türü Nedir ?

Aşk, Dram, Tarihi, Biyografi

Film Yönetmeni Kimdir ?

Emir Khalilzadeh

Film Oyuncuları Kimdir ?

Gizem Karaca Ekmekçi, İlker Kızmaz, Tekin Temel, İlhan Şeşen, Derya Alabora

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

10 Eylül 2021

IMDb Puanı

Film Konusu & Özet & Detaylar Nedir ?

Elli Kelimelik Mektuplar, 27 Mayıs 1960 yılında gerçekleşen askeri ihtilal ile birlikte Yassıada’ya sürgün edilen dönemin bakanlarından Tevfik İleri ve ailesinin yaşadıklarının konu edildiği filmde, askerler yönetime el koymuşlardır. Dönemin başbakanı Adnan Menderes hükümetinde Ulaştırma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Başbakan Yardımcılığı ve Bayındırlık Bakanlığı gibi görevlerde yer alan Tevfik İleri’de, askeri yönetim tarafından Yassıada’ya sürgün edilir. Uzun bir süre burada yaşamını sürdüren Tevfik İleri, yazdığı elli kelimelik mektuplar ile yaşama tutunmaya çalışmaktadır.

Fragman

Elli Kelimelik Mektuplar, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, eleştirisi, ekşi, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle