Elveda – The Farewell

Puan Verin
Film Özeti

Elveda – The Farewell, gerçek bir yaşam hikayesinden esinlenerek sinemaya aktarılan Çinli bir ailenin öyküsüne yer verilmektedir.

Film Türü

Komedi, Dram

Film Yönetmeni

Lulu Wang

Film Oyuncuları

Awkwafina, Shuzhen Zhao, X Mayo, Hong Lu, Tzi Ma

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

24 Ocak 2020

IMDb Puanı

7.5

Film Konusu & Özet & Detaylar

Çinli bir ailenin öyküsüne yer verilmektedir. Nai-Nai ailenin büyük annesidir. Yaşı hayli ilerlemiştir ve kansere yakalandığı için hayata veda etmesine çok az bir zaman kalmıştır. Kendisinin bundan haberi yoktur. Nai-Nail ölmeden evvel ailenin bir araya gelmesi ve büyükannenin herkes ile görüşebilmesi için bir düğün organize edilir. Bu düğüne ailenin tüm üyeleri katılır, kimileri farklı ülkelerden gelerek düğüne iştirak eder. Billi genç bir kızdır ve Batıda yaşadığı için batı kültürü ile büyümüştür.

Ninesini son bir kez görebilmek için o da düğüne gelir. Büyükanne dışında herkes gerçeği bilmektedir. Herkes Billi’nin duygularını hemen belli eden bir insan olması nedeniyle büyükannenin gerçeği öğreneceğinden korkmaktadır. Billi farklı bir kültürde yetiştiği için Çin kültüründeki kendisine farklı gelen şeyleri sorgulamaktadır. Sorguladığı en önemli şey ise neden büyükannelerinden hastalığının gizlendiği meselesidir. Oldukça duygusal bir film olan Elveda aynı zamanda komedi unsurlarını da barındırmaktadır.

Fragman

Elveda – The Farewell, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın