En Sevdiğim Kumaş

Puan Verin
Film Özeti

En Sevdiğim Kumaş, Fransa/ Almanya ve Türkiye yapımı film, savaş ortamında bir genç kızın iç dünyasını gerçeküstü bir biçimde tasvir etmeye çalışıyor.

Orjinal Adı

Mon tissu préféré, My Favourite Fabric

Film Türü

Dram

Film Yönetmeni

Gaya Jiji

Film Oyuncuları

Metin Akdülger, Manal Issa, Mudar Abbara, Gaya Jiji, Ula Tabari

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

7 Haziran 2019

IMDb Puanı

5.8

Film Konusu & Özet & Detaylar

En Sevdiğim Kumaş, Fransa/ Almanya ve Türkiye yapımı film, savaş ortamında bir genç kızın iç dünyasını gerçeküstü bir biçimde tasvir etmeye çalışıyor. Filmde, Nahla’nın anlayışlı iş arkadaşını canlandıran yönetmen Gaya Jiji, hayal ve gerçek arasına sıkışmış, pek de çıkışı olmayan bir öyküyle izleyicinin karşısına çıkıyor. Suriye’de olayların patlak verdiği ve iç savaşa doğru uzanan 2011 yılında geçen En Sevdiğim Kumaş, fazlasıyla bunaltıcı olan hayatından kaçmaya çalışan bir genç kadının hikayesine odaklanıyor. Nahla, kendisini katlanılmaz bir bunalıma iten geleneksel hayatını geride bırakmak isteyen genç bir kadındır. 25 yaşındaki Nahla, artık kişisel özgürlüğünü ilan edip hayal ettiği hayata kavuşmak istemektedir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamını sürdüren Suriyeli bir göçmen olan Samir ile anlaşmalı evlilik yapma fikri, bu anlamda Nahla için büyük bir fırsat olur. Fakat işler onun düşündüğü gibi kolay ve sorunsuz olmayacaktır. Nahla, Samir ile evlenerek Amerika’ya gitme planları yaparken, Samir evlenmek için daha uysal mizaçlı bir kadın olan Nahla’nın kız kardeşi Myriam’da karar kılar. Bunaltıcı yaşantısına kaldığı yerden devam etmekten başka seçeneği olmayan Nahla, bu dönemde apartmana yeni taşınan Jiji ile yakınlaşmaya başlar. Nahla, son derece gizemli bir kadın olan Jiji ile vakit geçirdikçe, onun bir genelevi sahibi olduğunu öğrenir. Tamamen yabancı olduğu yeni bir dünya ile tanışan Nahla, bu süreçte kendisini yeniden keşfetmeye başlar.

Fragman

En Sevdiğim Kumaş, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın