Esaretin Bedeli

9.3/10 - (155 {Puan})
Film Özeti Nedir ?

Esaretin Bedeli, masum olduğunu iddia etmesine rağmen, karısını ve onun sevgilisini öldürdüğü gerekçesiyle ömür boyu hapis cezası alan bankacı Andy Duffresne’nin hikayesini anlatıyor.

Orjinal Adı

The Shawshank Redemption

Film Türü Nedir ?

Dram, Suç

Film Yönetmeni Kimdir ?

Frank Darabont

Film Oyuncuları Kimdir ?

Tim Robbins, Morgan Freeman

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

10 Mart 1995

IMDb Puanı

9.3

Film Konusu & Özet & Detaylar Nedir ?

Esaretin Bedeli, masum olduğunu iddia etmesine rağmen, karısını ve onun sevgilisini öldürdüğü gerekçesiyle ömür boyu hapis cezası alan bankacı Andy Duffresne’nin hikayesini anlatıyor. Shawshank Devlet Hapishanesinde yaklaşık yirmi yılını geçiren Andy, cezaevinde kaldığı süre içinde başta Red ile olmak üzere çok iyi dostluklar kurar. Hapishane müdürünün para aklama faaliyetlerine yardımcı olmaya başladıktan sonra gardiyanlar tarafından korunmaya başlanır. Bir süre sonra herşey içinden çıkılmaz bir hal alacaktır. Andy ve Red’in parmaklıklar ardında kurdukları dünyanın hikayesi izleyiciyi adeta içine çekiyor.

The Shawshank Redemption, Andy, genç ve başarılı bir bankerdir ancak karısını ve karısının gizli sevgilisini öldürmekle yargılanır ve ömür boyu hapis cezası alır. Shawsank Hapishanesi’nde dayak, işkence, tecavüz gibi her türlü kötülük yaşanmaktadır, fakat Andy yine de hayata bağlı ve iyimser kalmayı başarabilmektedir. Bu tutumu etrafındakileri de bir hayli etkiler. Andy, umutlu bakış açısıyla etrafındaki tüm mahkumları, parmaklıklar arkasında bile özgür bir yaşam sürdürülebileceğine inandırır. Andy’nin bu çabalarına ortak olacak bir de arkadaşı olacaktır.

Stephen King’in Rita Hayworth ve Shawshank’in Kefareti adlı hikayesinden uyarlanan film; yedi dalda Oscar ödülüne aday gösterilmesine rağmen, törenden eli boş dönmüştür. Halen IMDB listelerinin en üst sırasındaki yerini koruyan film, sinema tarihinin en önemli yapıtlarından biri olarak gösterilmektedir.

Fragman

Esaretin Bedeli, The Shawshank Redemption, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, eleştirisi, ekşi, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın