Fulya

Puan Verin
Film Özeti Nedir ?

Fulya, takvim yaprakları 27 Eylül 2020 tarihini gösterdiğinde Azerbaycan ile Ermenistan arasında sınırda çatışmalar yaşanmaya başladı.

Film Türü Nedir ?

Belgesel

Film Yönetmeni Kimdir ?

Aykut Taşkın, Tahir Tahiroviç

Film Oyuncuları Kimdir ?

Fulya Öztürk, Halil Kahraman

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

8 Ekim 2021

IMDb Puanı

5.9

Film Konusu & Özet & Detaylar Nedir ?

Fulya, takvim yaprakları 27 Eylül 2020 tarihini gösterdiğinde Azerbaycan ile Ermenistan arasında sınırda çatışmalar yaşanmaya başladı. Sınır çatışmaları iki ülke arasında sıklıkla yaşanmakta olan bir olaydı. Yıllar önce Karabağ’ı işgal eden Ermenistan ile Azerbaycan arasında savaşın yaraları ve izleri halen devam etmekteydi. Bu sınır çatışmaları bir anda alevlendi ve tam 44 gün sürecek olan Azerbaycan – Ermenistan arasındaki savaşa yol açtı. Azerbaycan kuvvetleri Ermenistan karşısında büyük bir zafer elde ederek yıllar önce kaybettikleri toprakları geri almayı başardılar. Bu sırada Azerbaycan halkının yaşadığı büyük ızdırapları yerinde gören muhabir Fulya Öztürk ve kameraman Halil Kahraman’ın gözünden tüm yaşananları izlediğimiz belgesel savaşın acılarını gözler önüne seriyor.

Fragman

Fulya, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, eleştirisi, ekşi, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle