Göç Mevsimi

Puan Verin
Film Özeti Nedir ?

Rapayet adında, kendi kabilesi tarafından dahi pek kabul görmeyen bir gencin, aile kurma ve geçim derdini bir arada yaşadığında, çözümü tesadüf eseri uyuşturucu ticaretinde bulmasının hikayesi.

Orjinal Adı

Pájaros de verano, Birds of Passage

Film Türü Nedir ?

Dram

Film Yönetmeni Kimdir ?

Cristina Gallego, Ciro Guerra

Film Oyuncuları Kimdir ?

Carmiña Martínez, José Acosta, Natalia Reyes, Jhon Narváez, Greider Meza

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

15 Şubat 2019

IMDb Puanı

7.5

Film Konusu & Özet & Detaylar Nedir ?

Güney ve Orta Amerika’nın uyuşturucu ile olan ilişkisinin, günümüzde bile bu bölgedeki ülkelerin kaderini etkilediği bir gerçek. Tarihi hep kanla yazılmış bir coğrafya olan Latin Amerika’da, uyuşturucu ticaretinin doğduğu zamanlara ışık tutan Göç Mevsimi, bu ticaretin doğduğu yaşam şartlarını ve bir kültürü ne kadar örseleyebileceğini gösteriyor. Aslında Göç Mevsimi, bize her ne kadar mesafe olarak uzak gibi görünse de, kendi topraklarımızdan sıklıkla aşina olduğumuz töre, muhafazakar gelenekler, aile yapısı ve başlık parası gibi pek çok kavramın tam ortasında hayat buluyor. Wayuu adlı Güney Amerika yerli halkının kabileleri arasındaki sosyal yapının temelini oluşturduğu film; Rapayet adında, kendi kabilesi tarafından dahi pek kabul görmeyen bir gencin, aile kurma ve geçim derdini bir arada yaşadığında, çözümü tesadüf eseri uyuşturucu ticaretinde bulmasının hikayesi.

Güçlü bir adam olmayı arzulayan Rapayet, para kazanabilmek için en yakın dostu Moises ile beraber uyuşturucu kaçakçılığı işine girer. Bağlı bulundukları kabilenin önde gelen isimlerinden olan Ursula ise, onların bu işe bulaşmasını onaylamamaktadır. Fakat onlar kimseyi dinlemeyerek işe koyulur ve kısa sürede hayal ettiklerinden de çok para kazanırlar. Artık Rapayet ve Moises, düşlemedikleri kadar zengin olmuştur. Ne var ki bu zenginlik, kaçınılmaz olarak beraberinde hırs ve açgözlülüğü de getirir. Gittikçe geleneklerinden kopan ve aile bağları zedelenen Rapayet, şerefin en değerli kazanım olduğunun farkına vardığında ailesini korumak için çalışır. Ancak ne kadar uzak durmak istese de, kendisini borcun kan ile ödendiği bir çatışmadan uzak tutması mümkün olmaz.

Fragman

Göç Mevsimi, Pájaros de verano, Birds of Passage, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın