Gönül

6.9/10 - (613 {Puan})
Film Özeti

Gönül, deli dolu Sümbül, düğününde kemane çalan göçebe Piroz’a âşık olur. Ama töre kuralları da batıl inançlar da onlara engel olamaz. Yeter ki gönüller bir olsun.

Film Türü

Komedi, Dram, Müzik

Film Yönetmeni

Soner Caner

Film Oyuncuları

Erkan Kolçak Köstendil, Hazar Ergüçlü, Bülent Emin Yarar, Ali Seçkiner Alıcı, Selim Bayraktar

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

10 Ağustos 2022

IMDb Puanı

Film Konusu & Özet & Detaylar

Deli dolu Sümbül, düğününde kemane çalan göçebe Piroz’a âşık olur. Ama töre kuralları da batıl inançlar da onlara engel olamaz. Yeter ki gönüller bir olsun.

Piroz, erkek kardeşiyle birlikte köy köy gezip, düğünlerde ve cenazelerde keman çalıp, şarkı söyleyerek geçimini sağlayan genç bir adamdır. Onun hayatı, bir düğünden önce Sümbül adındaki eline aşık olmasıyla bambaşka bir hal alır. Sümbül de aynı şekilde Piroz’u gördüğü an aşık olmuştur. Düğünün iki aile arasında çıkan çatışmayla sonlanmasından sonra Sümbül istenmeyen gelin haline gelir ve öldürülmesi düşünülür. Sümbül’ü kurtarmak için her şeyi göze alan Piroz, onu kaçırıp kendi köyüne getirir. Yıllar önce aynı sorunları yaşayan Piroz’un babası Mirze ve köylüleri onun en büyük destekçisi olur. Sümbül’ün ailesi de bu durumu kabullenemeyip, silahlanarak kızlarının peşine düşer. Piroz ve Sümbül, peşindekilerden kurtulmak için büyük nehri aşıp, köyden uzakta başka bir yere taşınır. Mirze ise arkada kalarak kötü adamlara karşı koymaya çalışır.

Fragman

Gönül, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın