Güller

Puan Verin
Film Özeti

Güller, Türk siyasi tarihinde post modern darbe olarak adlandırılan 28 Şubat dönemine şahitlik eden küçük bir çocuğun hikayesi anlatılıyor.

Film Türü

Dram

Film Yönetmeni

Mehmet Gün

Film Oyuncuları

Emirhan Can Ala, İbrahim Kalkan, Nail Demir, Deniz Oral, Zeynep Aytek Metin

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

21 Haziran 2019

IMDb Puanı

Film Konusu & Özet & Detaylar

Güller, Türk siyasi tarihinde post modern darbe olarak adlandırılan 28 Şubat dönemine şahitlik eden küçük bir çocuğun hikayesi anlatılıyor. Ali Osman, Türkiye’nin siyasi bakımdan en çalkantılı dönemlerinden birinde yaşayan 12 yaşında bir çocuktur. Kekeme ve utangaç bir çocuk olan Ali, eğitimine devam etmek için köyde yaşayan ailesinin yanından ayrılarak, şehirde bulunan bir yatılı okula gider. 28 Şubat süreci patlak verdiğinde yurtlar erken tatil edilince, okula kendisi ile beraber aynı köyden gelen Serdar ile birlikte doğup büyüdükleri köye doğru yola koyulur. Fakat yolculuk esnasında köyden bir hayli can sıkıcı haberler alır. Platonik bir aşk yaşadığı Güller’in köy okulunda öğretmenlik yapan babası hakkında soruşturma başlatılmıştır. Bu nedenle Güller’in ailesi köyden taşınmaya karar vermiştir. Ali, bir yandan ülkede olup bitenleri kafasında oturtmaya çalışırken, diğer yandan da sevdiği kızı bir daha göremeyecek olmanın sıkıntısını yaşamaktadır.

Fragman

Güller, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın