Hakikat Şeyh Bedreddin

7.1/10 - (51 {Puan})
Film Adı

Hakikat Şeyh Bedreddin

Filmin Türü

Dram, Tarihi

Yönetmen

Hakan Alak

Oyuncular

Suavi, Bülent Emrah Parlak, Saygın Soysal, Ali Barkın, Ezgi Esma Kürklü

Vizyon Tarihi

8 Ekim 2021

IMDb Puanı

6.6

Film Konusu

Hakikat Şeyh Bedreddin, Timur’un Anadolu’yu işgal etmesi sonrasında Anadolu’da büyük karışıklıklar söz konusudur. Padişahın iki oğlu Musa ve Mehmet Çelebi taht için birbirleri ile mücadele halindedir. Börklüceli Mustafa, Şeyh Bedreddin’in fikirlerini benimsemektedir. Halktan toplanan ağır vergiler ve yapılan talan nedeniyle isyan eden insanlar ile beraber hareket etmektedir. Çelebi Mehmet bu hareketi ve öncülerini kafir olarak nitelemektedir. Onlar ile mücadele etmek üzere 24 bin kişilik bir orduyu üzerlerine gönderir.

1416, Timur’un Ankara Savaşı’nda Osmanlı İmparatorluğu’nu yenmesinden 13 yıl sonra. Çelebi Mehmed, Osmanlı taht mücadelesinden galip çıktı. Taht tartışması artık sona ermiş olsa da, kırsal nüfus yüksek bir vergi yükü altında eziliyor ve onları giderek daha da yoksullaştırıyor.

Fragmanı

Hakikat Şeyh Bedreddin, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi, ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle