Hotel Mumbai

Puan Verin
Film Özeti

Hotel Mumbai, 2008 yılında Taj Mahal Palas Otelde gerçekleştirilen terör saldırısının etkileyici hikayesini beyazperdeye aktarıyor.

Film Türü

Dram, Tarihi, Biyografi

Film Yönetmeni

Anthony Maras

Film Oyuncuları

Dev Patel, Armie Hammer, Nazanin Boniadi, Anupam Kher, Jason Isaacs

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

21 Haziran 2019

IMDb Puanı

7.6

Film Konusu & Özet & Detaylar

Hotel Mumbai, 2008 yılında Taj Mahal Palas Otelde gerçekleştirilen terör saldırısının etkileyici hikayesini beyazperdeye aktarıyor. Arjun, yakın zamanda baba olmaya hazırlanan genç bir adamdır. Bir süre önce işsiz kalan Arjun, ailesinin geçimini sağlayabilmek için şehrin en ünlü ve lüks oteli olan Taj Mahal’de garson olarak işe başlar. Sabahları erken saatlerde iş başı yapan Arjun, ünlü şef Hemant Oberoi’nin himayesinde otelin kalbur üstü müşterileri için hazırlıklara başlar. Konuklar arasında çok kısa zaman önce çocuk sahibi olan zengin işadamı David ile eşi Zahra da vardır. Tatil için şehre gelen aile, rahatça dinlenebilmek için bu lüks oteli tercih etmiştir. Fakat şehirde gerçekleştirilen bir terör saldırısı, otel çalışanları ve konuklarının hayatını bir anda kabusa çevirir.

Otel yakınlarında birçok yer teröristlerce havaya uçurulunca, korku içinde kaçışan insanlar otele doluşmaya başlar. Fakat otele girenler arasında teröristler de vardır ve çok geçmeden otelin kontrolünü ele geçirirler. Kaçıp kurtulma şansı olmasına karşın otel misafirlerinin yanından ayrılmayı reddeden şef Hemant ve otelin garsonu Arjun olmuştur. insanları güvende tutabilmek için hayatlarını riske atar. Çok çeşitli sınıflardan, farklı farklı ırklardan ve inançlardan gelen otel konukları, yaşadıkları bu korkunç terör saldırısı karşısında kenetlenerek birlikte mücadele etmek zorundadır.

Fragman

Hotel Mumbai, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın