İki Gözüm Ahmet

8.6/10 - (55 {Puan})

Film Türü

Dram, Biyografi

Film Yönetmeni

Gani Rüzgar Şavata, Hüsnü Hakan Gürtop

Film Oyuncuları

Özgür Tüzer, Aleyna Solaker, Serdar Orçin, Metin Yıldız, Yelda Reynaud

Vizyon Tarihi

13 Kasım 2020

IMDb Puanı

2.5

Film Konusu

İki Gözüm Ahmet, Ahmet Kaya’nın yaşam öyküsüne değinen film Ahmet Kaya’nın hayatının en önemli noktalarına değinerek sanatçıyı bizlere tanıtmayı amaçlamakta.

Ahmet Kaya 1957 yılında Malatya’da doğmuş, 2000 yılında ise Paris’te yaşamını yitirmiştir. Ahmet Kaya’nın gençlik yıllarından başlayan serüvenini, sahip olduğu ideali için gençlik yıllarında yaptıklarını sonrasında halkın gönlüne girebilmek için güzel sesi ile şarkı söylemeye başlamasını izliyoruz. Geniş kitlelere sesini duyuran sonrasında ise verdiği demeç ile bir anda şimşekleri üzerine çeken, hedef haline gelen ve ülkeden ayrılmak zorunda kalarak Paris’te yaşama veda eden ünlü sanatçının hayatını kesitler halinde izleme fırsatı bulacağız. Söylediği türküler ile geniş bir dinleyici kitlesine sahip olan, sadece sanatçı kimliği ile değil aynı zamanda ideolojik düşünceleri ile de bilinen Ahmet Kaya’nın gençlik yıllarından ölümüne kadar geçen zaman içerisinde sanatçının hayatının dönüm noktalarına yer verilen İki Gözüm Ahmet 2020 Şubat ayında sinemaseverler ile buluştu.

İki Gözüm Ahmet, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi, ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın