İllegal Hayatlar

8.5/10 - (101 {Puan})
Film Özeti Nedir ?

“İllegal Hayatlar” filmi, Mahsun adında bir kumarhane işletmecisinin, polis baskınlarından kaçınmak için operasyonunu paravan olarak kullanabileceği bir siyasi parti kurma fikrinin ortaya çıkışını ele almaktadır.

Film Türü Nedir ?

Komedi

Film Yönetmeni Kimdir ?

Cenk Çelik

Film Oyuncuları Kimdir ?

Mahsun Karaca, Şahin Sarsu, Mehmet Kahraman

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

13 Ocak 2023

IMDb Puanı

7.0

Film Konusu & Özet & Detaylar Nedir ?

“İllegal Hayatlar” adlı film, kaçak bir kumarhane işleten Mahsun’un, polis baskınlarından kurtulmak için tüm operasyonuna paravan olarak bir siyasi parti kurmasıyla başlayan olayları konu alır.

Mahsun, kumarhanesiyle kazanç sağlamakta iken, polis baskınlarıyla sık sık karşılaşır. Baskınlar sonucunda, işlerinin bozulmasıyla birlikte hayatı altüst olur. Bu durumun üstesinden gelmek için, hiç beklemediği bir fikir aklına gelir. Sahte bir siyasi parti kurup, kumarhane işletmeye devam etmeye karar verir.

Ancak Mahsun ve arkadaşlarının siyasi parti kurma fikri, kendilerini beklenmedik bir maceranın içine sürükler. İnanılmaz olaylar zinciri, onları hayatlarının en büyük mücadelesine sürüklerken, gerilim dolu anlarla dolu bir hikaye ortaya çıkar.

İllegal Hayatlar Film, yolsuzluk, kumarhane işletmeciliği, siyasi manipülasyon ve güç mücadelesi gibi konuları ele alırken, bir yandan da insanların hayatlarında yaptıkları tercihlerin sonuçlarına dair düşündürücü mesajlar verir.

Film Fragmanı

İllegal Hayatlar Film Eleştirisi ve İnceleme

İllegal Hayatlar” filmi, Türk sinemasında farklı bir yere sahip olan bir yapım. Film, toplumsal dışlanmışlık, yoksulluk, uyuşturucu bağımlılığı, cinsiyet kimliği gibi konulara ışık tutarken, aynı zamanda bir kumarhane işletmecisi olan Mahsun’un siyasi bir parti kurarak işletmesini koruma fikrinin sonuçlarına dair düşündürücü mesajlar veriyor.

Eleştirmenler, filmdeki karakterlerin gerçekçi portrelerinin yanı sıra, Türkiye’deki sosyal ve politik gerilimleri yansıtan bir senaryo olduğunu belirtiyorlar. Yönetmenliğini Cenk Çelik’in yaptığı film, komik anlatımı, akıcı kurgusu ve sürükleyici atmosferiyle de dikkat çekiyor.

Ancak, bazı eleştirmenler de filmin bazı sahnelerinin gereksiz uzun olduğunu, karakterlerin arka planlarına daha fazla odaklanılması gerektiğini belirtiyorlar. Bununla birlikte, film genel olarak olumlu eleştiriler almış ve Türk sinemasında önemli bir yere sahip olmuştur.

İllegal Hayatlar, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, eleştirisi, inceleme, ekşi, vizyon tarihi, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, Trailer, Visionsdatum, Thema, Kritik, Kommentar, Schauspieler, Regisseur, izle

Yorum yapın