İskoçya Kraliçesi Mary

Puan Verin
Film Özeti

İskoçya Kraliçesi Mary, dul kaldıktan sonra ülkesi İskoçya’ya geri dönen ve hak iddia ettiği tahtı geri almaya çalışan Mary Stuart’ın hikayesini konu alıyor.

Orjinal Adı

Mary Queen of Scots

Film Türü

Dram, Tarihi, Biyografi

Film Yönetmeni

Josie Rourke

Film Oyuncuları

Margot Robbie, Saoirse Ronan, Guy Pearce, David Tennant, Jack Lowden

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

1 Şubat 2019

IMDb Puanı

6.3

Film Konusu & Özet & Detaylar

İskoçya Kraliçesi Mary, dul kaldıktan sonra ülkesi İskoçya’ya geri dönen ve hak iddia ettiği tahtı geri almaya çalışan Mary Stuart’ın hikayesini konu alıyor. 16 yaşında Fransa Kraliçesi olan Mary Stuart, 18 yaşındayken dul kalır ve yeniden evlenmesi için büyük baskı görür. Fakat Mary buna yanaşır görünmemektedir. Bunun yerine genç kadın, ülkesi İskoçya’ya döner ve hakkı olan tahtı talep eder. Ancak o dönemde İskoçya ve İngiltere, etkileyici genç Kraliçe Elizabeth’in buyruğu altındadır. İki genç kraliçe, birbirlerinden apayrı hayatlar yaşasa ve çok farklı karakterlere sahip olsalar da, ilk başta kafa kafaya vererek iki ülkede barışı sağlamayı hedeflerler. Ancak zaman geçtikçe hırsları ve kıskançlık duyguları ön plana çıkmaya başlar. İki genç kadın, erkek egemen bir dünyada, hem tahtta hem de aşkta rekabet halindeyken, bağımsızlığa karşı evlilik oyununu nasıl yürüteceklerine karar vermelidir. Bu süreçte yaşanacak ihanetler, isyanlar ve entrika dolu gelişmeler tarihin akışında belirleyici olacaktır.

Fragman

İskoçya Kraliçesi Mary, Mary Queen of Scots, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, eleştirisi, ekşi, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın