Joker

8.4/10 - (124 {Puan})
Film Özeti Nedir ?

Joker, Arthur toplum nazarında dışlanmış, insanlar ile iletişime geçebilmek ve onlar ile birlikte olabilmek için farklı bir kimliğe bürünür.

Film Türü Nedir ?

Gerilim, Dram, Suç, IMAX

Film Yönetmeni Kimdir ?

Todd Phillips

Film Oyuncuları Kimdir ?

Joaquin Phoenix, Zazie Beetz, Robert De Niro, Frances Conroy, Brett Cullen

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

4 Ekim 2019

Film Süresi

2 Saat 2 Dakika

IMDb Puanı

8.4

Film Konusu & Özet & Detaylar Nedir ?

Joker, Arthur toplum nazarında dışlanmış, insanlar ile iletişime geçebilmek ve onlar ile birlikte olabilmek için farklı bir kimliğe bürünür. iki maske kullanarak iki farklı karakterde yaşamını sürdürmektedir. Bu maskelerden birisi bir palyaço maskesidir ve bu maskeyi kullanarak gündüzleri palyaçoluk yapmakta ve geçimini sağlamaktadır. Diğer maske ise geceleri kullandığı bir maskedir ve toplumdan kopuşunu, yalnızlığını simgeleyen bir maskedir.

Arthur, babasız büyümüştür ve annesi onun en yakın arkadaşı olmuştur. Annesi onu Happy yani Mutlu ismi ile çağırmaktadır. Annesinin kendisine bu şekilde hitap etmesi onun yaşadığı acıyı bir nebze de olsa saklamasına yardımcı olmaktadır. Ne var ki topluma bir türlü uyum sağlayamamaktadır ve karşılaştığı kötü davranışlar onu her geçen gün topluma aykırı birisi haline getirmektedir. Psikolojik olarak her geçen gün daha da kötüye giden Arthur artık kendi kimliğini bir yana bırakarak Joker isimli bir karaktere geçiş sağlar.

Fragman

Joker, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, eleştirisi, ekşi, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın