Kadın Kral Filmi | Konusu – Oyuncuları – Fragmanı İzle (2022)

Puan Verin

Vizyona gireceği gün sinema izleyicileri tarafından büyük bir merak ile beklenen Kadın Kral filmi nihayet beklendiği gibi izleyiciler ile buluştu. Kadın Kral filmine ilişkin merak ettiğiniz her türlü bilgiye haberimizden ulaşabilirsiniz. Kadın Kral filmi konusu, yönetmeni, oyuncuları, fragmanı full hd tek parça izle, IMDB Puanı, yorumları, vizyon tarihi, ne zaman gibi soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz. Oyuncu kadrosu, konusu ve özellikle yayınlanan fragmanı ile oldukça büyük bir merak uyandıran Kadın Kral filmi için yapılan PR çalışmaları hedeflenen ilgiyi çekmiş görünmekte.

Kadın Kral Filmi Türü

Dram, Tarihi

Kadın Kral Filmi Vizyon Tarihi

14 Ekim 2022

Kadın Kral Filmi Oyuncuları

Viola Davis, John Boyega, Thuso Mbedu

Kadın Kral Filmi IMDB Puanı

6.8

Kadın Kral Filmi Konusu

The Woman King, 17. yüzyılın sonlarından 19. yüzyılın sonlarına kadar varlığını sürdüren, özellikle 18. yüzyıldan itibaren Batı Afrika’nın güçlü devletlerinden biri hâline gelen Dahomey Krallığı’nın tamamı kadın savaşçılardan oluşan ordu birimi Agojie’nin, bir başka deyişle Afrikalı Amazonların gerçek hikâyesini anlatıyor.
Film, 1800’lerde Dahomey Afrika Krallığı’nı dünyanın şimdiye kadar hiç görmediği beceri ve vahşilikle koruyan, tamamı kadınlardan oluşan askeri alay Agojie’nin olağanüstü hikayesidir. Gerçek olaylardan esinlenen Kadın Kral, General Nanisca’nın yeni nesil askerleri eğitip; onları, hayatlarını yerle bir etmeye çalışan düşmanlarla savaşmaya hazırlarken yaşadığı duygu dolu destansı yolculuğunu izleyiciye sunuyor.

Yorum yapın