Kapı

Puan Verin
Film Özeti Nedir ?

Kapı, Midyatlı Süryani bir aile ahşap ustası Yakup ile karısı Şemsa, yıllar önce Mardin’den Berlin’e göç etmiştir.

Film Türü Nedir ?

Dram

Film Yönetmeni Kimdir ?

Nihat Durak

Film Oyuncuları Kimdir ?

Kadir İnanır, Vahide Perçin, Timur Acar, Aybüke Pusat, Sermet Yeşil

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

12 Nisan 2019

IMDb Puanı

Film Konusu & Özet & Detaylar Nedir ?

Kapı, Midyatlı Süryani bir aile ahşap ustası Yakup ile karısı Şemsa, yıllar önce Mardin’den Berlin’e göç etmiştir. Hayatlarına üç çocukları ve torunları ile beraber Berlin’de devam eden Süryani aile, burada kendi düzenlerini kurmuş, mutlu bir yaşam sürmektedir. Ancak günün birinde Mardin’den gelen beklenmedik bir haberle ailenin hayatı değişir. Telefonda aldıkları haber, yirmi beş yıl önce hayatını kaybetmiş olan oğulları Mikhael ile ilgilidir. Ailenin seneler önce yaşadığı büyük acı, aldıkları bu haberle tazelenir. Yakup ve Şemsa, vakit kaybetmeksin soluğu Mardin’de alırlar. Torunları Nardin de onlarla birlikte Mardin’e gelir. Yıllar sonra köyüne geri dönen Yakup, gördükleri karşısında şoka uğrar. Köyleri terk edilmiş, evleri ise yağmalanmış bir haldedir.

Evin Kapısı dahi sökülüp götürülmüştür. Yakup, kendisi için büyük öneme sahip olan Kapıyı bulmak zorundadır. Nardin ve kaçakçı Remzi ile beraber Kapının peşine düşen Yakup ilk önce Kayseri’ye, oradan da İstanbul’a gelir. Yakup, kendisi için büyük değere sahip olan Kapıyı bulabilecek midir?

Fragman

Kapı, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın