Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti

10/10 - (2 {Puan})
Film Özeti

Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti, güzeller güzeli genç bir kızı kurtarmaya çalışan korsan Jack Sparrow ile demirci Will Turner’ın maceralarını beyaz perdeye aktarıyor.

Orjinal Adı

Pirates of the Caribbean: The Curse of The Black Pearl

Film Türü

Komedi, Fantastik, Aksiyon

Film Yönetmeni

Gore Verbinski

Film Oyuncuları

Johnny Depp, Keira Knightley, Orlando Bloom, Geoffrey Rush, Jonathan Pryce

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

31 Ekim 2003

IMDb Puanı

8.1

Film Konusu & Özet & Detaylar

Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti, güzeller güzeli genç bir kızı kurtarmaya çalışan korsan Jack Sparrow ile demirci Will Turner’ın maceralarını beyaz perdeye aktarıyor. Vali Weatherby Swann’ın 12 yaşındaki kızı Elizabeth, Jamaica’ya yol aldığı bir deniz yolculuğu sırasında bir gemi enkazıyla karşılaşırlar. Bu enkazdan kurtulabilen tek kişi ise küçük Will’dır. Elizabeth, küçük çocuğun boynundaki altın madalyondan onun bir korsan olduğunu çıkarır ve bu yüzden madalyonu alıp saklar. Bu olaydan yıllar sonra Elizabeth, amansız bir korsan olan Barbossa tarafından kaçırılır. Çılgın ve iyi kalpli bir korsan olan Jack Sparrow ise Elizabeth’in çocukluk arkadaşı Will Turner’la işbirliği yapar ve genç kadını kurtarmaya çalışırlar. Ancak bu gizemli madalyon, hayalet gemiyi harekete geçirecek ve gizemli incinin lanetini canlandıracaktır.

Hafif üçkağıtçı ama bir o kadar da tatlı Kaptan Jack Sparrow’un (Johnny Depp) korsanlık hayatı, düşmanı olan kurnaz Kaptan Barbossa’nın (Geoffrey Rush) gemisi Siyah İnci’yi ele geçirmesiyle altüst olur. Yetmezmiş gibi Kaptan Barbossa, Port Royal kasabasına saldırarak belediye başkanının dünyalar güzeli kızı Elizabeth’i (Keira Knightley) kaçırır. Kızı kurtarmak ve Siyah İnci’yi geri almak maksadıyla Elizabeth’in çocukluk arkadaşı Will (Orlando Bloom) ve Jack güçlerini birleştirirler. Will’in farkında olmadığı ise lanetli bir hazinenin Barbossa’nın kaderini nasıl değiştirdiği, onu ve mürettebatını nasıl sonsuza dek ölümsüz kılarak yaşamaya mahkum ettiğidir.

Fragman

Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti, Pirates of the Caribbean: The Curse of The Black Pearl, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın