Kırk Yalan

Puan Verin
Film Özeti

Kırk Yalan, Tahsin’in vazgeçemediği kötü bir huyu vardır, hayatını uydurduğu yalanlar ile çevirmiştir.

Film Türü

Komedi

Film Yönetmeni

Hamdi Alkan

Film Oyuncuları

Oğuzhan Uğur, Timur Acar, Ferdi Sancar, Berat Yenilmez, Hakan Meriçliler

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

20 Aralık 2019

IMDb Puanı

Film Konusu & Özet & Detaylar

Kırk Yalan, Tahsin’in vazgeçemediği kötü bir huyu vardır, hayatını uydurduğu yalanlar ile çevirmiştir. Çevresindeki insanlar Tahsin’in her türlü yalana başvurduğunu bilirler. Ama Tahsin bu yalanlar konusunda öylesine uzmanlaşmıştır ki, insanlar Tahsin’in bu huyunu bilmelerine karşın her defasında yine Tahsin tarafından kandırılmaktan kendilerini alı koyamazlar. Sadık, Tahsin’in çocukluk arkadaşıdır. Uzun zamandır sevdalı olduğu Halime ile sevgilidirler. Sadık, Halime’nin ailesini evlenmeleri konusunda uzun uğraşılar sonunda ikna eder ve düğün hazırlıklarına başlarlar.

Tahsin’de düğün için Pınarhisar’a yola çıkarken yanında marula adı verilen bir çeşit Afrika armudundan bir kasa alır. Bu armudun en büyük özelliği yiyen insanları bilinç kaybına uğratmasıdır. Tahsin’in getirdiği armuttan yiyenler bu yan etkilerden etkilenirken belediye başkanı dahil herkes bu armuttan yer ve içinden çıkılmaz olaylar baş gösterir.

Fragman

Kırk Yalan, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın