Kursk

Puan Verin
Film Özeti Nedir ?

Kursk, Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nin çöküşünün ardından Rus Donanması’nın gerçekleştireceği ilk ciddi tatbikat için K-141 borda numaralı Kursk denizaltısı harekata hazır hale getirilir.

Film Türü Nedir ?

Dram, Aksiyon

Film Yönetmeni Kimdir ?

Thomas Vinterberg

Film Oyuncuları Kimdir ?

Léa Seydoux, Colin Firth, Matthias Schoenaerts, Michael Nyqvist, Max von Sydow

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

29 Mart 2019

IMDb Puanı

6.6

Film Konusu & Özet & Detaylar Nedir ?

Kursk, Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nin çöküşünün ardından Rus Donanması’nın gerçekleştireceği ilk ciddi tatbikat için K-141 borda numaralı Kursk denizaltısı harekata hazır hale getirilir. Kursk denizaltısının, ne olursa olsun batmayacak şekilde dizayn ve inşa edildiği düşünülmektedir ve mürettebatı donanmanın en tecrübeli denizaltıcı personelinden seçilmiştir. Kendisini işine ve ülkesine adamış bir deniz subayı olan Mikhail Kalakov da, hamile olan eşi ile çocuğunu geride bırakarak Kursk denizaltısı mürettebatına katılır. Barents Denizi’nde dalış yapan denizaltıda bir süre sonra hiç hesapta olmayan patlamalar meydana gelir ve birçok mürettebat patlamada hayatını kaybeder.

Bu sırada Mikhail ve bir grup deniz subayı arka bölmelerde su geçirmez bir alana sığınarak canlarını kurtarmayı başarmıştır. Fakat onların hayatta kalma mücadelesi bununla sınırlı kalmayacaktır. Kendilerini idare edecek kadar erzak ve temiz hava vardır ancak yardım birimlerinin kendilerine ne zaman ulaşacağı tam bir bilinmezdir. Zaman giderek azalmakta ve Rusya devleti, siyasi sebepler öne sürerek İngiltere, Fransa ve Norveç’in yardım tekliflerini reddetmektedir. Kaptan Mikhail ve askerleri, denizaltıdan sağ kurtulmayı başarabilecek midir?

Fragman

Kursk, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın