Malazgirt 1071

9/10 - (16 {Puan})
Film Türü

Tarihi, Savaş, Aksiyon

Yönetmen

Özgür Bakar, Bilal Kalyoncu

Oyuncular

Cengiz Coşkun, Haluk Piyes, Caner Kurtaran, Vildan Atasever, Hasan Küçükçetin

Vizyon Tarihi

11 Şubat 2022

IMDb Puanı

4.5

Film Konusu

Malazgirt 1071, Anadolu topraklarının Türklere ilk kez açılmasını sağlayan en büyük savaşlardan biri olan Malazgirt Savaşı’nın destansı hikayesi konu ediliyor. İlk kez sinemalara konu olan Malazgirt Savaşı, yerli tarihi savaş filmleri türün de başarılı bir yapım ile Malazgirt 1071 filmi sinema severler ile buluşuyor. Tarihin en önemli Anadolu savaşlarından biri olan Malazgirt’in destansı konusu ele alınıyor. Anadolu’ nun kaderini belirleyen savaşların başında yer alan savaş, harika kurgusu ile izleyiciyi etkileyecek bir yapımdır. Özellikle pandeminin etkileri ile filmin vizyon tarihin de bir çok gez değişiklikler yapıldı. İsim değişikliğine de gidilen film de nihayet yayın tarihi geldi çattı.

Büyük Selçuklu Devleti’nin cesur ve zeki hükümdarı Alp Arslan ile Bizans İmparatoru Romen Diyojen arasında gerçekleşen 1071 yılının en büyük savaşlarından biridir. Büyük hükümdar Alp Arslan’ın zaferiyle sonuçlanan meydan muhaberesi ele alınmıştır. Filmin çekimleri yedi haftada tamamlanmıştır. Çekimleri Konya’ da gerçekleşmiştir.

Fragmanı

Malazgirt 1071, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle