Nesrin Cavadzade Boyu | Boy Kilo

Puan Verin
Nesrin Cavadzade Boyu | Kilosu

1.69 m – 57 kg

Nesrin Cavadzade Kaç Yaşında | Doğum Tarihi

30 Temmuz 1982

Nesrin Cavadzade Mesleği

Oyuncu

Nesrin Cavadzade Nereli

Tahran İran

Nesrin Cavadzade Burcu

Aslan

Nesrin Cavadzade, 22 Haziran 1982 tarihinde İran’ın Tahran şehrinde doğmuştur. İran Azerisi kökenli bir ailenin çocuğudur. Babası İran İslam Devrimi sonrasında İran’ı terk ederek Türkiye’ye yerleşmişti. Nesrin Cavadzade, İstanbul’da büyüdü ve burada tiyatro eğitimi aldı.

İlk oyunculuk deneyimini İstanbul Şehir Tiyatroları’nda yaşayan Nesrin Cavadzade, daha sonra pek çok tiyatro oyununda rol aldı. Ayrıca televizyon dizileri ve sinema filmlerinde de yer aldı.

2011 yılında “Bir Zamanlar Osmanlı: Kıvanç Tatlıtuğ ile” adlı dizide canlandırdığı “Kösem Sultan” karakteriyle tanındı. Bu rol ona Altın Kelebek ödülü kazandırdı. Daha sonra “Muhteşem Yüzyıl” adlı dizide “Nurbanu Sultan” karakterini canlandırdı.

Nesrin Cavadzade, sinema filmlerinde de başarılı bir oyunculuk sergiledi. 2014 yılında “Sivas” filminde “Aslı” karakterini canlandırdı. Bu rolüyle Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü kazandı.

2019 yılında ise “Mucize Doktor” adlı televizyon dizisinde “Beliz” karakterini canlandırdı. Bu rolüyle de büyük beğeni topladı.

Yorum yapın