Nuh Tepesi

10/10 - (1 {Puan})
Film Özeti

Nuh Tepesi, Ömer’in babası vefat etmiştir ve vasiyet olarak ta Nuh Tepesi diye adlandırılan bir yerde bir ağacın altına gömülmek istediğini belirtmiştir.

Film Türü

Dram

Film Yönetmeni

Cenk Ertürk

Film Oyuncuları

Ali Atay, Haluk Bilginer, Hande Doğandemir, Mehmet Özgür, Arın Kuşaksızoğlu

Vizyon Tarihi Ne Zaman ?

6 Mart 2020

IMDb Puanı

7.1

Film Konusu & Özet & Detaylar

Ömer’in babası vefat etmiştir ve vasiyet olarak ta Nuh Tepesi diye adlandırılan bir yerde bir ağacın altına gömülmek istediğini belirtmiştir. Ömer babasının bu vasiyetini yerine getirmek istediğinde köyün ileri gelenlerini karşısında bulur. Köylülere göre Nuh Tepesi’nde bulunan bu ağaç Hazret-I Nuh tarafından dikilmiştir. Bu nedenle de onlara göre Ömer’in babası buraya gömülemez. Oysa Ömer’in babası bu ağacı 50 sene evvel kendisi dikmiştir. Köylülere göre kutsal olarak addedilen buy ere babasını gömmek isteyen Ömer, tüm köyü karşısına alacaktır.

Vefat eden babasını, vasiyete göre Nuh Tepesi’nde bir ağacın altına defnetmek isteyen Ömer, bu yeri kutsal addeden köylüler ile karşı karşıya kalmıştır. Köy ahalisi, Nuh Tepesi diye adlandırılan tepede bulunan ağacın Hz. Nuh tarafından dikildiğini bu nedenle de kutsallık taşıdığını düşünmektedir. Ancak gerçekte bu ağaç Ömer’in babası tarafından yıllar önce dikilen bir ağaçtır. Şimdi Ömer babasının vasiyetini gerçekleştirmek için köylüler ile karşı karşıya gelmiştir.

Fragman

Nuh Tepesi, film konusu, oyuncuları, yönetmeni, Netflix, fragmanı, imdb, Tek Parça full hd, Türkçe dublaj, watch, trailer, release date, yorumları, vizyon tarihi nedir ?, Film Konusu Nedir ?, Kimdir ? ne zaman çıkacak, ne zaman vizyona girecek, izle

Yorum yapın